• AKTUALNOŚCI

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


     • Drodzy Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam serdeczne życzenia.

      Dzień ten nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji ale i nas – uczniów i naszych rodziców.

      Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie w pracę na rzecz kolejnych młodych pokoleń i jednocześnie życzymy zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy, satysfakcji z odkrywania talentów i z osiąganych wyników.

      Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

       

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

       

    • Kolejne sportowe sukcesy
     • Kolejne sportowe sukcesy


     • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w ringo 
      SP 92 - II miejsce
      Skład: Jan Moskal, Jakub Dymowski, Wiktor Sobotkowski, Antonina Bierzanek, Amelia Drużga, Anna Orzeszek 


      Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w biegach przełajowych

      ROCZNIK 2006 
      Gabrysia Kołodziejska - I miejsce

      ROCZNIK 2008
      Zosia Piekart - I miejsce
      Rafał Karpiński - III miejsce

      ROCZNIK 2009
      Nataniel Grzegorczyk - I miejsce
      Igor Kornacki - II miejsce 

      SZTAFETA - KATEGORIA DZIEC
      II miejsce - SP 92 - chłopcy - czas 26,68
      II miejsce - SP 92 - dziewczynki - czas 25,53

      SZTAFETA - KATEGORIA MŁODZIEŻ
      II miejsce - SP 92 - chłopcy - czas 26,23
      II miejsce - SP 92 - dziewczynki - czas 31,41

      GRATULUJEMY!
       

      CZYTAJ WIĘCEJ

       

    • W hołdzie Jędrusiowi
     • W hołdzie Jędrusiowi


     • W piątek 25.09.2020 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 92 wraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego odwiedził grób Jędrusia Szwajkerta.
      Na grobie uczniowie złożyli symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz.

      FOTORELACJA

       

    • V Turniej piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta
     • V Turniej piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • 26 września 2020 r. odbył się 5. już Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta organizowany w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

      Inicjatorami tego cyklicznego wydarzenia są Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy Pani Magdalena Rupniewska oraz przyjaciel Szkoły i pasjonat historii Pan Jarosław Wróblewski.

      Gościem honorowym był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec. Powitał  on zebranych i otworzył Turniej Piłkarski.

      Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Rupniewska odczytała list od Pana Jarosława Wróblewskiego, który nie mógł uczestniczyć w imprezie.

       

      List do uczestników V Turnieju Piłkarskiego im. Jędrka Szwajkerta

       

      Szanowni Państwo,

      Ten tegoroczny Turniej dla młodych piłkarzy, jaki i jego poprzednie edycje , tak naprawdę był i jest hołdem dla naszego Małego Powstańca, którym był Jędruś. On kochał Polskę, miał ją w sercu i kiedy Warszawa zerwała się do boju w sierpniu 1944 r. - on walczył tak jak potrafił.

      Co mógł robić w punkcie sanitarnym przy ul. Mickiewicza 20, oddalonym od nas 2,5 km? Nosić wodę spragnionym, zwijać bandaże, słuchać opowieści rannych żołnierzy i cywilów, pocieszać ich, przynosić i czytać listy oraz powstańczą prasę. Był harcerzem-sanitariuszem, a sanitariusz jest też żołnierzem i dziś jako kombatant miały za swoją służbę należny mu wojskowy stopień. Jędruś był odpowiedzialny za innych.

      Dziś, Wy będziecie walczyć - choć na boisku, będziecie strzelać – ale do bramki, będziecie ustawiać mur - tak jak oni kiedyś barykadę. Kapitan to stopień wojskowy, a przecież tak określa się szefa każdej z piłkarskich drużyn. To będzie Wasza rywalizacja - w czasie pokoju.  Słuchajcie rad trenera i przestrzegajcie sportowych zasad fair play.

      Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej, już piątej edycji tego turnieju. Dziękuję, że Państwo go nie odpuściliście, mimo korona wirusa. Dzięki temu ciągłość tego turnieju jest zachowana. Dziękuję Państwu za to naprawdę z całego serca, że pamięć o Jędrusiu Szwajkercie żyje.

      Niech zwycięży najlepszy.

      Chwała bohaterom!

       

      Jarosław Wróblewski

       

      FOTORELACJA

       

       

    • Śladami Słowiańskich Przodków
     • Śladami Słowiańskich Przodków


     • Zaproszamy do realizacji szkolnego projektu „Śladami Słowiańskich Przodków”.

      Projekt jest interdyscyplinarny i całoroczny, skierowany do klas 6-8. Cykl działań w projekcie wyznacza nam Kalendarz Słowiański. Chcemy zachęcić, by w kolejnych miesiącach opowiadać o wierzeniach i dziedzinach życia Słowian.

      Projekt ma na celu przybliżenie kultury słowiańskiej, wskazanie tradycji chrześcijańskich, które nałożyły się na tradycje słowiańskie, wzmocnienie poczucia przynależności społecznej, narodowej i historycznej. Dziś uczymy o mitologii Greków czy Rzymian, zapominając, iż na dawnych ziemiach polskich również funkcjonowały mity, obrzędy, a tradycje naszych przodków Słowian są zapomniane i eliminowane z programów nauczania.

      Chcemy tym projektem wpisać się zarówno w nurt edukacji kulturalnej, humanistycznej, jak i patriotycznej. Będziemy co miesiąc opowiadać o innych bóstwach i ich znaczeniu dla naszych przodków, zapoznamy dzieci z kalendarzem świąt i ich współczesnymi nawiązaniami. Pokażemy, co jedli i pili Słowianie, poznamy instrumenty i nauczymy się grać pradawne melodie, ulepimy garnki z gliny, poznamy, jakie nosili tkaniny, oraz sięgniemy do historii Słowian na ziemiach polskich i początków języka polskiego. Dzieci poznają, czym jest rzut oszczepem lub strzelanie z łuku.

      23 wrzesień (23 Rujeń) to słowiańskie Święto Plonów, zatem inaugurujemy rozpoczęcie Szkolnego Projektu Edukacji Kulturalnej "Śladami Słowiańskich Przodków".

      Ciekawe lekcje, atrakcje, konkursy i dania. Co kwartał słowiański dodatek do gazetki.Jutrzejsze świętowanie rozpoczynamy pyszną słowiańską - na obiad będzie kasza gryczana z wołowym gulaszem 

      Cała Szkoła podąża śladami przodków Słowian.

       

      Bieżące informacje na temat naszych dział będzie można znaleźć w zakładce Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY  ->  ŚLADAMI SŁOWIAŃSKICH PRZODKÓW

       

       

    • Projekt „Sięgnij po więcej”
     • Projekt „Sięgnij po więcej”


     • Od grudnia 2019 nasza szkoła przystąpiła do programu „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ”, którego celem jest rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych w naszym mieście. Miasto Stołeczne Warszawa chce przygotować młodzież do szybko zmieniających się potrzeb rynku pracy i przemian społecznych. W tym celu w 110 warszawskich szkołach podstawowych realizowany jest projekt „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!”. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie naszej szkoły działa Punkt Informacji i Kariery – PIK, gdzie Uczniowie klas VII i VIII oraz ich Rodzice skorzystają m.in.

      • z indywidualnych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego
      • diagnozy predyspozycji zawodowych

      Wszystkie te działania mają pomóc w tworzeniu ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej oraz kształtowaniu umiejętności poruszania się po rynku pracy.

      W planach jest również współpraca szkół z rynkiem pracy, przedsiębiorcami, instytucjami szkoleniowymi czy organizacjami pozarządowymi. Uczniowie zapoznają się na nich m.in. ze specjalnościami i stanowiskami pracy, rozwiązaniami organizacyjnymi czy technologiami wykorzystywanymi w różnych barażach.

      Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

       

      Całkowita wartość projektu:                                  4 462 172,50  zł

      Dofinansowanie ze środków europejskich:           3 916 972,50 zł

      Okres trwania projektu:                                     1XII 2019-31 VI 2021

      110  szkół i placówek objętych wsparciem  poprzez utworzenie Punktów Informacji  i Kariery;

      40  nauczycieli szkół realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego  ukończy studia podyplomowe;

      800  uczniów weźmie udział w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1  w Warszawie

      Koordynatorem projektu w szkole jest pan Filip Traczyński.

      Konsultacje odbywać się będą w Sali 66 na drugim piętrze.

       

      WTOREK            15.10 – 15.55

      ŚRODA               14.20 – 15.05

      CZWARTEK         12.15 – 13.00

      PIĄTEK               16.00 – 16.45
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
    222771688
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych