• Memoriał Jędrusia Szwajkerta

• ROK 2023

• 29 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy na warszawskim Żoliborzu już po raz ósmy odbył się Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta połączony z Piknikiem Historycznym.

Przybyłych gości, drużyny piłkarskie, uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Magdalena Rupniewska, która także przeczytała list od pomysłodawcy uroczystości Pana Jarosława Wróblewskiego. Wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Pani Renata Kozłowska przedstawiła konkurujące tego dnia drużyny piłkarskie, a uczniowie klasy 8b wyrecytowali wzruszające utwory o tematyce patriotycznej, w tym patrona szkoły Jana Brzechwy.

Turniej i towarzyszące mu atrakcje jak co roku cieszyły się powodzeniem wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie dopingowali rywalizujące zespoły, w międzyczasie przechadzając się między stoiskami przygotowanymi przez młodzież działającą w wolontariacie „92 Uśmiechy”. Dziecięce zabawy przeplatały się z elementami patriotycznymi, doskonale odzwierciedlając ducha uroczystości, której patronuje jedenastoletni chłopiec zabity dokładnie 79 lat temu podczas Powstania Warszawskiego.

Pogoda przedostatniego dnia września dopisała. Piękne słoneczne niebo życzliwie spoglądało na uczestników turnieju i pikniku, którzy sportową rywalizacją i wspólnymi działaniami pokazywali, jak ważnymi wartościami są współpraca, braterstwo i patriotyzm.

Gazetka szkolna - wydanie specjalne z okazji VIII Turnieju im. Jędrusia Szwajkerta