6 kwietnia 2018 w Warszawie odbył się etap finałowy oraz ceremonia wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie matematycznym Pangea 2018.
6 kwietnia 2018 w Warszawie odbył się etap finałowy oraz ceremonia wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie matematycznym Pangea 2018.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Insta.Ling dla Szkół. Do końca obecnego roku szkolnego korzystać z programu będą klasy pilotażowe, a od roku przyszłego mamy nadzieję objąć programem wszystkich uczniów naszej szkoły z klas IV- VIII.Czytaj więcej ...
link do strony z dodatkowymi informacjami: www.instaling.pl
Co roku obchodzimy Tydzień Mózgu, w końcu jest przecież najbardziej skomplikowaną strukturą we wszechświecie. Ta inicjatywa obchodów ma nam przybliżyć organ, który pozwala rozumieć świat, komunikować się ze środowiskiem i działać. Co lubi mózg? Czym się lubi żywić? Po odpowiedź na te i inne pytania można sięgnąć, zaglądając na ścienną gazetkę na drugim piętrze w naszej szkole. Zaś rodziców chcących dowiedzieć się, jak stymulować i trenować mózg swoich pociech, by przyczyniać się do ich pełnego rozwoju, zachęcamy do przeczytania informacji na ten temat umieszczonej w „zakładce dla rodziców”.
Edyta Maćkiewicz, Elżbieta Rycaj
23 marca uczniowie klas szóstych oraz siódmych uczestniczyli w spotkaniu autorskim p. Roberta Kościuszko.
Pan Robert jest twórcą powieści pt. „Syn wolności”. W dwutomowym dziele pisarz barwnie przedstawił życie i dokonania swojego znakomitego przodka – Tadeusza Kościuszko. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historyczno-rodzinnych opowieści. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystają podczas kolejnej edycji Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego, w którym od lat uczestniczy nasza Szkoła.
Pan Robert jest również autorem bestselerowych powieści dla młodzieży: „Wojownik Trzech Światów”, „Niewidzialna Gra”, „Klejnot Aswerusa”, „Gedeon”, „Samson” a także pomysłodawcą akcji „Każdy tata czyta dzieciom”.
Autor opowiedział uczniom o początkach twórczości oraz potrzebie realizowania marzeń. Opisał też proces powstawania książki. Gawędę urozmaicił pokazem multimedialnym. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić książki, zdobyć autograf i, co najważniejsze, indywidualnie porozmawiać z literatem. Z okazji skorzystało wielu uczniów zainteresowanych warsztatem pisarskim oraz dziejami Polski.
20 marca 2018 roku w Collegium Politicum UW odbyła się uroczysta gala podsumowania I Żoliborskiego i Muranowskiego Konkursu Politologicznego. Olga Rostkowska z klasy VII d została laureatką III miejsca, a Hubert Rzewuski i Alicja Kontkiewicz, oboje z klasy VII a otrzymali wyróżnienia. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w dyskusji „Dlaczego młodzi ludzie interesują się/ powinni interesować się polityką”
21 marca 2018 roku był nie tylko pierwszym dniem kalendarzowej Wiosny, ale również Dniem Szczypiorku i Rzeżuchy. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy ubrani na zielono witaliśmy Wiosnę. Tego dnia klasy 0-3 przygotowywały pyszne i zdrowe przekąski. Już każdy uczeń wie, że rzeżucha, szczypiorek, koper czy natka pietruszki wzbogaca nasze menu w bezcenne wartości odżywcze, dlatego było ich pod dostatkiem.
Rozstawiony długi stół uginał się od przysmaków, którymi chętnie wszyscy się zajadali. Mimo wielu uczniów uczestniczących w imprezie każdy znalazł coś dla siebie.
11 marca, w niedzielne popołudnie, uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami wybrali się do Filharmonii Narodowej na kolejny koncert z cyklu „Po prostu…Filharmonia!” Tym razem tematyka była bardziej rozrywkowa: Prawda źródeł i prawda stylizacji - Prawdziwe tango? więcej
Oto nasze wspomnienia: Galeria
Opracowanie: pasjonaci muzyki
15 marca 2018 r. w auli Szkoły Głównej Służby Pożarniczej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Dzielnicowego Konkursu Plastycznego na najładniejszą kartkę Wielkanocną.
Na konkurs wpłynęło 113 prac wykonanych przez dzieci i uczniów żoliborskich przedszkoli i szkół. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie z naszej szkoły.
W kategorii klasy IV – VII :
I miejsce zajęła Julia Rupniewska z klasy IVb
Natomiast w kategorii klasy I – III:
I miejsce – Oliwier Batóg z klasy IIIf.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
praca Julii praca Oliwiera
14.03 klasa IVa miała okazję zgłębić tajniki wiedzy, udając się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w ramach programu Wars i Sawa – SenS, wspieranie uzdolnionych.
To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Czytaj
6 marca 2018 r. w SP 92 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Nauki- VI Akademia Naukowa Pana Kleksa. Tematem przewodnim był mózg, oraz jego tajemnice. Czytaj
Powered by aSc EduPage