• WYNIKI SPRAWDZIANU KLAS VI

• Wyniki opublikowane we wtorek 24 maja 2016 r. przez CKE wskazują na to, że uczniowie najlepiej poradzili sobie z językiem polskim oraz językiem angielskim - średni wynik to 71 proc. Nieco słabiej wypadł sprawdzian szóstoklasisty z języka niemieckiego - 61 proc, a najtrudniejsza okazała się matematyka, w przypadku której średnia wyniosła 54 proc.
            A jak nasi uczniowie napisali sprawdzian kończący szkołę podstawową?

Żoliborz w I części sprawdzianu zajął II miejsce w Warszawie.
            Szkoła Podstawowa nr 92 triumfalnie wróciła na II miejsce w dzielnicy.
            Język angielski nasi uczniowie napisali najlepiej w całej dzielnicy.
            Taki wynik cieszy bo to niewątpliwie duży sukces, a wszystko to dzięki wspólnej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty.
            Naszym kochanym szóstoklasistom gratulujemy i życzymy aby dostali się do wymarzonych szkół gimnazjalnych.

• Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że  27 maja 2016 będzie dniem opiekuńczym. W celu zorganizowania właściwej opieki prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie obecności dziecka do sekretariatu szkoły najpóźniej do dnia 24 maja 2016r. do godziny 16:00. W tym dniu obiad nie będzie sporządzany.

• WIEM WIĘCEJ

KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ

DLA KLAS 4, 5 i 6

Zapisy w bibliotece do 16 maja.

Przykładowe pytania do wglądu – w bibliotece.

Propozycje Waszych pytań składajcie w bibliotece.

1 etap 23 maja, godz. 12:00 w bibliotece

LISTA OSÓB, KTÓRE ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO II ETAPU KONKURSU

WIEM WIĘCEJ

Imię i nazwisko, liczba zdobytych punktów

1. Aleksandra Gaweł  18/20
            2. Kacper Rupniewski 18/20
            3. Zuzanna Smolak   18/20
            4. Barbara Żurawska 18/20
            5. Małgosia Rasztawicka 16/20
            6. Olga Rostkowska 16/20
            7. Ola Banaszkiewicz 14/20
            8. Katarzyna Biedrzycka 14/20
            9. Mieszko Kwaśniewski 14/20
            10. Julia Włodarska 14/20
            11. Patrycja Żyra 14/20

Serdecznie  gratulujemy!!!

II ETAP 13 czerwca godz. 12.00, biblioteka

Regulamin.docx

• NASZE SUKCESY RECYTATORSKIE

Uczennice klasy 5d: Weronika Drzewiecka i Natalia Pacholec, najlepszymi recytatorkami w szkole w klasach 4-6!

Weronika została finalistką XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa” dla uczczenia Roku św. Jana Pawła II i zajęła III miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Natalia została finalistką XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj, majowa jutrzenko” dla uczczenia rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja i zajęła II miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opis: C:UsersMonikaDesktop20160517_133827.jpg

• Finał Ogólnopolskiego Konkursu  „Z poprawną polszczyzną na co dzień” „Z ortografią na co dzień”
          • Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” „Z ortografią na co dzień”

• 6 maja 2016 odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”. W pierwszym konkursie dzieci pisały opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej a w drugim dyktando. W finale o tytuł laureata walczyli uczniowie naszej szkoły:
            - Maria Machado -  2a
            - Zuzanna Walewska – 2c
            - Julia Puszkarska – 2e
            - Michał Gałazin – 4a
            - Zuzanna Sztencel – 5a
            - Zuzanna Gałazin –6c
            - Jakub Wirkowski – 2d
            - Konrad Paczkowski –2a
            - Mateusz Gajdecki – 3a
            - Karolina Kamińska - 6c

Uczniowie za dotychczasowy sukces otrzymali Dyplom Finalisty oraz nagrodę książkową. Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Rozwiązanie IV Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego

•     26 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej, będącej drugim, finałowym etapem IV Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego.
            W szranki stanęły reprezentacje żoliborskich szkół podstawowych. Sp nr 92 reprezentowały uczennice klasy 6a: Dominika Kozłowska, Ola Gaweł oraz Basia Żórawska a także uczeń klasy 6b – Jakub Wawrzyński. Gra rozpoczęła się na  Pl. Żelaznej Bramy, przed pomnikiem Naczelnika. Trasa wiodła przez miejsca pamięci związane z postacią generała.  Zadania były zróżnicowane i oryginalne – uczniowie m.in.: odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali kalambury oraz łamigłówki, wcielili się w rolę sanitariuszy, skonstruowali insygnia królewskie z masy papierowej. Ich wiedza historyczna i zaangażowanie zostały nagrodzone, nasza szkoła zajęła bowiem zaszczytne trzecie miejsce. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców odbyło się podczas uroczystej gali  w dniu 11 maja 2016 r. w siedzibie SP nr 267 im. Juliusza Słowackiego.
            11 maja 2016 r. w siedzibie Sp nr 267 im. Juliusza Słowackiego