• Kiermasz Świąteczny

• 8 grudnia 2015 r w naszej szkole odbył się III Kiermasz Świąteczny realizowany w ramach projektu Mikołajkowej Integracji Świątecznej – MIŚ, połączony z warsztatami, występem jasełkowym klasy III b oraz kolędowym koncertem chóru Wiwat.

Honorowym gościem imprezy był zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz p. Grzegorz Hlebowicz, który uczestniczył we wszystkich atrakcjach MIŚa.

Wszystkich zaskoczyło bogactwo straganów i pomysłowość świątecznych akcesoriów wykonanych przez uczniów klas I-III. Przybyli goście świetnie bawili się uczestnicząc w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała kawiarenka „Pod aniołami”, w której można było zjeść świąteczne przysmaki i napić się imbirowej herbaty.

Zwieńczeniem wieczoru był kolędowy występ chóru Wiwat pod dyrekcją p. Alicji Mossakowskiej, któremu akompaniowali p. Janusz Tylman i p. Tadeusz Melon. Koncertu wysłuchało wielu gości, między innymi p. Czesław Majewski.

Dzięki hojności naszych gości zebraliśmy 5396 zł, czyli o 2306 zł więcej niż w ubiegłym roku. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla klas I-III.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego Kiermaszu gorąco dziękujemy.

Małgorzata Oknińska-Witkowska

koordynator projektu MIŚ

• ANDRZEJKI

• 26 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Specjalnie na tą okazję Akademia Wróżek przygotowała dla swoich młodszych kolegów i koleżanek popołudnie poświęcone wróżbom. Zgodnie z tradycją uczniowie mogli dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy na temat swojej przyszłości. Między innymi: jak będzie miał na imię mój/moja przyszły/ła mąż/żona, kim będę w przyszłości, ile będę mieć dzieci?

Tajemniczą atmosferę tego dnia tworzyła obecność młodych adeptów Akademii Wróżek oraz niesamowita dekoracja składająca się z nietoperzy, kotów i czarownic. Nie zabrakło również kuli przepowiadającej przyszłość i ciastek z wróżbą.

Po emocjach związanych z wiedzą na temat przyszłości uczniowie mieli możliwość odpocząć w salach, w których przygotowane zostały dla nich stoły pełne słodkości.

• TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

• W dniu 11 grudnia 2015 (piątek) o godz. 18.15 w szkole Podstawowej nr 92 odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego. Uczestnikami będą uczniowie klas pierwszych i drugich. Dla tancerzy oraz widowni przewidziane są atrakcje w postaci pokazów czołowych polskich par tanecznych.

Serdecznie zapraszam

Tomasz Dorosz

• Sukces tancerzy

• 28.11.2015 roku w Kijowie odbyły się Mistrzostwa Świata w 10 tańcach w kategorii wiekowej Youth. 2 miejsce i tytuł vice Mistrzów Świata otrzymali Justyna Możdżonek i Mateusz Brzozowski będący członkami warszawskiego klubu UKS Feeling. Pierwsze miejsce przypadło Rosji a trzecie reprezentantom Włoch.

• REGULAMIN ŚWIĄTECZNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

POD HASŁEM  „EKO – CHOINKA

1.  Cele – uczniowie:

• Konstruują Eko – Choinkę z ogólnodostępnych materiałów odpadowych.
            • dostrzegają niebezpieczeństwo związane z coraz większą produkcją odpadów.
            • planują działania na rzecz ochrony środowiska poprzez powtórne wykorzystanie odpadów

2. Organizatorem konkursu jest samorząd klas młodszych wraz z opiekunami

• Jolantą Piłatowską