• Lekcja etyki w teatrze

• Dnia 13.10.2015r. uczniowie klas V i VI chodzący na lekcje etyki wybrali się do Teatru ,,Baj” na sztukę ,,Gęś, śmierć i tulipan”. Grupą opiekowały się panie: Monika Strzeżyk i Renata Karczmarz. Przed przedstawieniem w holu teatru prowadzona była akcja ,,Złoty chodnik”, która polegała na tym, że dzieci, które przyszły na sztukę, odrysowywały swoje dłonie na długim papierze złotej barwy, ciągnącym się aż do drzwi.

Kiedy przedstawienie się zaczęło, wszyscy byliśmy bardzo zdziwieni, ponieważ wykonanie tej sztuki różniło się od sposobu odegrania ról w innych teatrach, które widzieliśmy. Aktorzy nie występowali bezpośrednio na scenie, lecz poruszali lalkami, które zostały stworzone z myślą o postaciach narysowanych w książce, na podstawie której grana była sztuka. Przedstawiać miały Śmierć i Gęś – główne bohaterki przedstawienia. Sztuka bardzo mi się podobała, ponieważ niosła ze sobą szlachetny przekaz – poszanowanie odmienności i przyjaźń bez względu na to, jaki ktoś jest.

Po przedstawieniu poszliśmy na warsztaty. Prowadziła je bardzo miła pani psycholog. Pracowaliśmy wszyscy razem, rozmawiając o śmierci, sposobach radzenia sobie ze śmiercią bliskich oraz o przyjaźni. Po powrocie ze sztuki jeszcze długo o niej myślałam. Wtorkowe wyjście uważam za bardzo udane.

Olga Rostkowska, 5d

„Gęś, Śmierć i Tulipan”

na podstawie książki Wolfa Erlbrucha

reżyseria i scenografia: Marcin Jarnuszkiewicz

muzyka: Mateusz Dębski

obsada:

Elżbieta Bielińska – Gęś

Małgorzata Suzuki – Śmierć

Robert Płuszka – Towarzysz Podróży

• WAKACJE W OBIEKTYWIE

Wyniki konkursu ”Wakacje w obiektywie”

I Miejsce:  Iwo Rakowski 4c

II Miejsce :  Martyna Dębińska 4b

Patrycja Pietrzak 4b

Antek Pusz 6c

Patrycja Żyra 4 a

III Miejsce: Maciej Gałązka 5c

Adam Heil 4c

Wyróżnienia: Jagoda Drozdowicz 4c

Antonina Grzymała 4c

Stanisław Bieliński 4c

Natalia Pichnej 5d

Zosia Ruszczyńska 5d

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Wręczenie nagród 20.10.2016 r. (wtorek) w sali nr 23

Zapraszamy na wystawę wyróżnionych zdjęć w sali nr 23

• SPACER PO ŻOLIBORZU KLASY VI B

• 27 września 2015 roku odbył się kolejny spacer po Żoliborzu, tym razem poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Tematem spaceru było przybliżenie jego uczestnikom wydarzeń, które rozegrały się w trakcie walk powstańczych w naszej dzielnicy.

• DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

• Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym dla wszystkich Nauczycieli i Uczniów. Tegoroczną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znanego też jako Dzień Nauczyciela, przygotowali uczniowie kl. V c. Pragnąc podziękować nauczycielom i wychowawcom za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie, uczniowie przygotowali inscenizację słowno-muzyczną. Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły pragnęli wyrazić wdzięczność za codzienną pracę, która nie zawsze jest łatwa.

• CORO MARMALISTA DE PUEBLA- WYSTĘP CHÓRU

• We wrześniu w naszej szkole odbył się występ chóru „Coro Marmalista” z Meksyku. Artyści – absolwenci szkoły Normalista. pod przewodnictwem prof. Jorge Altieri zaprezentowali kilkanaście utworów. Nasi uczniowie świetnie bawili się podczas oglądania i słuchania tych wyjątkowych gości.

• OWOCOWE JEŻE W KLASIE IID

• W piątek, 16 października 2015 roku uczniowie klasy IID w ramach zajęć kulinarnych postanowili przygotować owocowe jeże. Każdy przyniósł gruszkę lub jabłko, winogrona, borówki amerykańskie, daktyle, goździki oraz wykałaczki.

• NAUCZYCIELE NA MEDAL

• Sukces zawodowy nauczyciela i trenera można zmierzyć osiągnięciami edukacyjnymi i życiowymi ich uczniów i wychowanków. Z kolei pracę nauczyciela trudno jest oceniać, bo jej efekt jest złożony, wielowymiarowy i odroczony w czasie. Jednym z mierników sukcesu zawodowego nauczycieli i trenerów są zasłużone i przyznawane odznaczenia.

• Dzień chomika w klasie IIb

• 4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt i z tej okazji uczniowie klasy 2b mogli przynieść do klasy swoje zwierzaki. W poniedziałkowy poranek w klasie pojawiły się cztery chomiki! W ramach lekcji przyrody dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia chomików.