• AKTUALNOŚCI

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          •      W listopadzie wychowawcy oddziałów I – III wspólnie z wychowawcami świetlicy zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę pluszowych misiów z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Maskotki zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Mam Marzenie przebywającym na oddziałach onkologicznych.

                        Dzięki Rodzicom i Uczniom klas I – III już 25 listopada za pośrednictwem wolontariuszy dostarczymy chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. 

                        Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

             

            Joanna Szydłowska

                 

        • Zdrowo i smacznie w SP 92
          • Zdrowo i smacznie w SP 92

          • W piątek 20.11.2015 świętowaliśmy w naszej szkole dzielnicowe obchody „Dnia Dobrego Jedzenia” zorganizowane w tym roku pod hasłem „Zdrowo i smacznie”. Uczestniczyli w nich przedstawiciele żoliborskich szkół i przedszkoli wraz nauczycielami.

            Nasz Dzielnicowy Festiwal Zdrowia rozpoczęły dzieci z Przedszkola nr 87, współorganizatorzy imprezy.  W swojej prezentacji słowno - muzycznej pokazały one jak prowadzić zdrowy styl życia. W ślad za nimi na scenie pojawili się uczniowie SP 92, którzy to w krótkim przedstawieniu przestrzegali przed zgubnymi skutkami niewłaściwej diety.

            A jak należy właściwie się odżywiać by dbać o zdrowie? Każda z zaproszonych placówek podzieliła się swoimi pomysłami na ten temat. Wśród nich dominowały ciekawe prace  plastyczne przedstawione w formie plakatów, piramidy żywieniowej oraz albumów. Szkoły i przedszkola prezentowały również swoje działania w zakresie promocji zdrowego żywienia. Były też ciekawe przepisy kulinarne, a także możliwość skosztowania przysmaków takich jak: sałatki, soki warzywne i owocowe, zdrowe kanapeczki no i kasze jęczmienne, gryczane, jaglane, na degustacje których zaprosili nas uczniowie SP 92 z klas I – III. Największym uznaniem cieszyły się ciasteczka z nich przygotowane.

            Naszą imprezę odwiedziły również firmy Adam – Pol i Sebex częstując wodą i produktami mlecznymi. Był też kącik porad medycznych udzielanych przez Panie pielęgniarki z SPZZLO Przychodnia Elbląska.

            Dzień „ Dobrego Jedzenia” to jedno z wielu działań podejmowanych w naszej szkole w ramach promocji zdrowego stylu życia. Ogromne zaangażowanie dzieci przy realizacji tego typu imprez i ich wiedza na temat profilaktyki prozdrowotnej utwierdzają nas w przekonaniu jak ważne i potrzebne są podobne przedsięwzięcia.  A jeśli jeszcze towarzyszy temu dobra zabawa to naprawdę było warto.

                       

              Galeria zdjęć          

             

        • Obchody Święta Niepodległości
          • Obchody Święta Niepodległości

          • 10 listopada 2015r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 uczcili Święto Niepodległości uroczystą akademią. Uczniowie klasy V a oraz chór szkolny zaprezentowali program artystyczny, który z przejęciem obejrzeli uczniowie klas I-VI.

            Podczas uroczystości rozbrzmiewały pieśni żołnierskie oraz poezja patriotyczna. Uczniowie klas starszych mieli okazję do powtórzenia wiadomości z historii Polski, a młodsi chętnie śpiewali wraz z chórem pieśni legionowe.

            Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole to bardzo ważny punkt programu wychowawczego. Dyrekcja i nauczyciele wkładają bardzo dużo serca, aby wpoić uczniom miłość do Ojczyzny, szacunek dla polskich tradycji i wychowywać kolejne pokolenia w duchu patriotyzmu.

        • Wycieczka do Palmir
          • Wycieczka do Palmir

          • W środę 28 października wszystkie klasy 5 i 6 wybrały się na wycieczkę do Palmir, aby złożyć hołd pomordowanym tam w czasie II wojny światowej Polakom.

            Palmiry to wieś położona na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, jedno z najbardziej znanych w Polsce miejsc zbrodni hitlerowskich.  W tej niewielkiej miejscowości panuje cisza i spokój.

            W Palmirach znajduje się olbrzymi cmentarz-mauzoleum, czyli dawna ,,polana śmierci”, oraz Muzeum MIEJSCE PAMIĘCI poświęcone wszystkim ludziom, którzy zginęli w tym miejscu.

            Uroczystość rozpoczęła się przy grobie Macieja Rataja - przedwojennego Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Nasi koledzy i koleżanki ze szkolnego chóru zaśpiewali patriotyczne pieśni, a deklamatorzy wyrecytowali poruszające wiersze. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli pamiątkowy wieniec, po czym wszyscy poszli zapalić znicze na grobach m.in. Janusza Kusocińskiego (olimpijczyka), Mieczysława Niedziałkowskiego (działacza PPS), Andrzeja Jankowskiego (inżyniera i rolnika) i wielu innych. Następnie udaliśmy się do muzeum, w którym znajdowały się rzeczy osobiste więźniów Pawiaka i Więzienia Mokotowskiego, np. okulary, portmonetki, książeczki do nabożeństwa, dowody osobiste i małe drobiazgi.  Na koniec przeszliśmy długą drogę ścieżką krajobrazową . Podziwialiśmy piękne widoki jesiennej przyrody.

            Moim zdaniem ta wycieczka wniosła do naszych serc wiele smutku, lecz warto było zwiedzić tak piękne miejsce poświęcone Pamięci Narodowej.

            Katarzyna Biedrzycka, 5d

             

             

            więcej zdjęć

        • Finał świetlicowego konkursu "Dyniowe cudeńka"
          • Finał świetlicowego konkursu "Dyniowe cudeńka"

          • W dniu 26 października odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w świetlicowym konkursie dla klas drugich "Dyniowe cudeńka". W konkursie  wzięło udział 24 uczniów. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            więcej

             

             

        • LEKCJA NA TEMAT HISTORII ŻOLIBORZA
          • LEKCJA NA TEMAT HISTORII ŻOLIBORZA

          • Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 92

            im. Jana Brzechwy w Warszawie odkrywają historię Żoliborza

             

            16 października 2015r. wraz z kolegami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie wyruszyliśmy na wycieczkę po Żoliborzu. Trasę wyznaczały miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Była to dla nas - uczniów niezwykła lekcja historii. Odkrywaliśmy na nowo miejsca, w których rozgrywały się tak ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy informacji o historii naszej dzielnicy. Uświadomiliśmy sobie, jak istotna jest znajomość historii Polski i pamięć o tych, którzy ją pisali. Zrozumieliśmy, że stajemy się odpowiedzialni za kultywowanie historii  naszej Ojczyzny, a miejsca-świadkowie wydarzeń przetrwają tylko wtedy, gdy o nie zadbamy. Oto miejsca pamięci, które odwiedziliśmy:

            ·        Dąb Pamięci zasadzony w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego dla upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej ze zgrupowania: „Żaglowiec” ulica Felińskiego 15

            ·        Pomnik ataku na Dworzec Gdański: W hołdzie bohaterskim żołnierzom Armii Krajowej oddziałów powstańczych z Żoliborza i Starówki oraz partyzanckich z Puszczy Kampinoskiej i Nalibockiej poległym w natarciu na Dworzec Gdański w dniach 20 i 22 VIII 1944.

            ·        Pomnik 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka przy Placu Inwalidów. Na  pomniku znalazł y się słowa generała Stanisława Maczka: "Żołnierz Polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski”  oraz  "W hołdzie żołnierzom 1 Dywizji Pancernej, poległym na polach bitew Polski, Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Miasta Zachodniej Europy, Koledzy z Wojny 1939-1945, Rodacy".

            ·        W Parku Żeromskiego między placem Wilsona a ulicą Mickiewicza jest kilka tablic postawionych w rocznice odzyskania niepodległości. Jedne są „starsze”, inne znacznie „młodsze”, jednak wszystkie łączy to, że są postawione przez ludzi, którzy są wdzięczni powstańcom...

            ·        Powstańcze symbole przy wejściu do metra na pl. Wilsona przypominają o bohaterstwie żołnierzy Zgrupowania „Żywiciel”.

            ·        Tablica przy byłej kotłowni przy ulicy Suzina stoi w miejscu, gdzie kiedyś, jeszcze przed Godziną W, 1 sierpnia 1944 roku rozpoczęły się powstańcze walki z Niemcami.

            ·        Tablica na domu przy ulicy Jerzego Popiełuszki informuje o rozmieszczeniu kanałów ściekowych łączących dzielnice - Żoliborz i Śródmieście. Tymi szlakami przemieszczali się powstańcy noszący amunicję do broni przeciwpancernej typu PIAT.

            ·        W Parku Żołnierzy Żywiciela  przy ulicy Jerzego  Popiełuszki znajduje się Pomnik Żołnierzy Żywiciela. Zawsze jest przystrojony świeżymi kwiatami. To świadectwo pamięci warszawiaków o powstańcach. Podczas naszej wizyty przed pomnikiem trwała uroczystość rocznicowa, podczas której kombatanci  na czele z prof. Aleksandrem Krzemińskim ps. " Prus" składali kwiaty.

             galeria zdjęć

             

        • REGULAMIN KONKURSU LEGENDY WARSZAWSKIE
          • REGULAMIN KONKURSU LEGENDY WARSZAWSKIE

          • Regulamin  III Dzielnicowego Konkursu Wiedzy o Warszawie i legendach warszawskich.

            Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV

            Organizatorzy: Zespół Humanistyczny.

            Cele konkursu: Zainteresowanie historią Warszawy, jej przeszłością i legendami.

            Przebieg konkursu:

            ETAP I:

            - wycieczka pod hasłem „BASNIE I LEGENDY WARSZAWSKIE”- 21 PAŹDZIERNIKA

            ETAP II:

            - test zamknięty dla wszystkich uczniów klas IV na podstawie pytań uczniów–  29 PAŹDZIERNIKA  2015 r.   

            ETAP III – FINAŁ SZKOLNY  19 LISTOPADA 2015 r.

            - ZADANIA RÓŻNE

            ETAP IV – FINAŁ MIĘDZYSZKOLNY

            GORĄCO ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE. DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANO ATRAKCYJNE NAGRODY!!!

            Organizatorzy : nauczyciele języka polskiego, historii i plastyki

             

        • Konkurs "Wesoła dynia"
          • Konkurs "Wesoła dynia"

          • ORGANIZATOR KONKURSU

            Mały Samorząd klas 1-3

            CELE

            1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
            2. Promowanie osiągnięć dzieci uzdolnionych plastycznie.
            3. Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

               

            więcej

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
      • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
      • Sekretariat 222 771 688
        Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
        Intendent żywienia 222 771 685
        Pielęgniarka 222 771 691
        Pedagog 222 771 683
        Psycholog 222 771 684
      • ul. Przasnyska 18a
        01 - 756 Warszawa
        Poland
      • PDuchalski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych