• Mural Dziecięcej Akademii Jana Brzechwy

• Okolicznościowy mural uświetnił jubileusz 50 – lecia szkoły. Autorką projektu jest pani Krystyna Brzechwa, córka naszego patrona. Motywem przewodnim przekazanej grafiki są postacie z twórczości dziecięcej poety.

• UCZNIOWIE KLASY ID NOCOWALI W SZKOLE

• Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła.

29 maja 2015 roku uczniowie klasy ID pod okiem wychowawczyni p. Joanny Szydłowskiej i p. Katarzyny Ogorzałek zostali w szkole na noc. Inicjatywie tej towarzyszyła wielka radość, a także trochę niepokoju…Dla większości bowiem była to pierwsza noc spędzona bez rodziców!

• SPOTKANIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ BRZECHWĄ

• Dnia 15.05.2015 gościliśmy w szkole córkę naszego patrona, znaną malarkę panią Krystynę Brzechwę. Artystka przekazała nam projekt plastyczny obrazu, jaki ma znaleźć się na muralu sąsiadującym z budynkiem SP 92, nawiązujący do twórczości dziecięcej poety. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i przedstawiciele samorządu szkolnego, którzy serdecznie zaprosili panią Brzechwę na uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia szkoły.

Mamy nadzieję, że pani Krystyna zaszczyci nas swoją obecnością i będzie naszym honorowym gościem.

• KONKURS "WZOROWA KLASA"

• W naszej szkole został ogłoszony konkurs, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas przerw, budowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, promowanie kulturalnych wzorców zachowań. W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie klas I-VI .

Zwycięzcą konkursu zostaje klasa, która w rywalizacji międzyklasowej utrzyma największą ilość punktów. Zwycięska klasa otrzymuje tytuł: WZOROWEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA BRZECHWY oraz  nagrodę - niespodziankę.

O wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez klasę.  Punkty odejmuje i podlicza komisja wyznaczona przez organizatora konkursu.

REGULAMIN KONKURSU "WZOROWA KLASA"

• BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

• Szkoła Podstawowa nr 92 w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „ Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”, w ramach, którego wykonano szereg zadań promujących nie tylko bezpieczne zachowania w wielu obszarach życia, ale także postawy empatii, tolerancji, a także propagowanie wartości patriotycznych. Odbyło się wiele ciekawych spotkań z ludźmi, którzy pomagali nam pokonywać kolejne etapy zmagań konkursowych. Jednym z nich był cykl spotkań uczniów z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na ulicy, właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia i sposobów udzielania pomocy. Jak rozpoznać realne zagrożenie ze strony grup rówieśniczych tego uczniowie mogli dowiedzieć się uczestnicząc w cyklu zajęć „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe, jak bronić się przed wciśnięciem do „paczki”. W klasach młodszych dzieci uczyły się rozróżniać i nazywać emocje, Na zakończenie zajęć wykonały prace „U nas nikt nie będzie czuł się samotny”. Bardzo ważne i ciekawe dla uczniów były przeprowadzone we wszystkich klasach debaty pod hasłem „ Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”. Mieli oni wówczas szansę wykazać się dużą wiedzą na temat historii Polski i symboli narodowych. Pokazali jak potrafią argumentować swoje poglądy dotyczące wolności, patriotyzmu i obowiązków obywatelskich. Niezwykle ważnym aspektem realizowanego programu był problem tolerancji. W ramach konkursu przeprowadzono we wszystkich klasach konwersatoria pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą”, których celem było kształtowanie postaw akceptujących niepełnosprawność i pokazanie jak pomagać tym ludziom, aby nie czuli się wyobcowani, ale stanowili integralną część naszego społeczeństwa. Podczas prowadzonych zajęć, w ramach realizowanego programu, powstało dużo ciekawych prac dzieci, wykonano wiele testów i działań potwierdzających realizację zadań konkursowych. Jury po zapoznaniu się z udostępnionymi materiałami przyznało naszej szkole certyfikat „Bezpiecznej szkoły”.

Jesteśmy dumni z tego tytułu, tym bardziej, iż jest to jeden z priorytetów Programu Wychowawczego SP 92 i dążenie nas wszystkich do tego, aby szkoła była nie tylko twórcza i przyjazna, ale przede wszystkim bezpieczna.

• POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS

• KONKURS „POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”

Od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 92 bierze udział w konkursach organizowanych przez Komendę Rejonową Policji, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród uczniów. W pierwszym etapie konkursu „Policjanci są wśród nas” zorganizowanym na terenie szkoły w klasach IV – VI wyłoniono trzyosobową drużynę, która reprezentowała szkołę w etapie dzielnicowym dla Bielan i Żoliborza. Suma punktów uzyskanych przez naszą reprezentację pozwoliła zająć 4 miejsce.

• GRATULACJE!

• Koleżanki i koledzy wraz z wychowawcami oddziału przedszkolnego 0a składają serdeczne gratulacje Julii Szyper z okazji zdobycia trzech medali na Mitingu Lekkoatletycznym. Jesteśmy dumni z posiadania takiej sprawnej koleżanki!

• "PRZYJDŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT, NA ŻÓŁTO I NA NIEBIESKO..."

• Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w odświeżeniu sal lekcyjnych.

Szkoła organizuje zbiórkę niepotrzebnych, zbędnych farb

(m.in. biała farba emulsyjna, kolorowe farby emulsyjne, ewentualnie olejne na lamperie w klasach) – zbiórka farb potrwa do 31 maja 2015 w pok. 11.

Część farb zakupi szkoła, natomiast jest potrzeba zorganizowania pomocy w postaci siły roboczej.

Terminy malowania wyznaczone zostały na:

5.06  – 7.06

12.06 – 14.06            piątki od godz. 17.30

Oraz od:

1.07 do 31.07            od godz. 7.00 – 21.00

Osoby chętne do pomocy proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się do pok. 11.

Z góry wszystkim dziękujemy

Rada Pedagogiczna i Uczniowie