• Chór MAŁY WIWAT w czasie kwarantanny.

• Czas domowej kwarantanny bardzo zmienił działalność naszego chóru. Zamiast regularnych prób uczestniczymy w AKADEMII WOKALU. Każde spotkanie rozpoczyna się od rozśpiewania, czyli różnych ćwiczeń dykcyjnych i emisyjnych. Każdego tygodnia chórzyści mają okazję poznać nowy utwór.

Zaangażowanie części naszych chórzystów pozwoliło na stworzenie WIRTUALNEGO CHÓRU. Uczniowie przygotowywali swoje nagrania w domach, następnie edycja i praca nad nagraniami dała efekt w postaci piosenki Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" i piosenki Natalii Nykiel "Pół kroku stąd".

Helena Budzynowska kl. 4b, Dominika Olczak kl. 5b, Henryk Piechowicz kl. 5c i Kazimierz Niewiedział kl. 5d zaangażowali się w "PODWÓRKO NIVEA" - czyli projekt mający na celu budowanie wyjątkowych placów zabaw. Urząd Dzielnicy Żoliborz zgłosił film konkursowy do Edycji 2020. Teraz jury wybiera kilka najlepszych nagrań i rozpocznie się zbieranie głosów internautów.

• Sukcesy naszych Uczniów

Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  „Ojczyzną moją jest muzyka…” organizowany przez  Szkołę Podstawową 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. K.I. Gałczyńskiego w Warszawie

I miejsce - Zofia Bryndza, kl. 5d (recytacja, kl. 4-6)

II miejsce - Jan Majchrowski, k. 5d (recytacja, kl. 4-6)

Wyróżnienie - Gabriela Strasz i Kazimierz Niewiedział, kl. 5d (wokal, kl. 4-6)

GRATULUJEMY!!!

• „WARS i SAWA grają w szachy”

• 19 marca 2020 r. zakończył się nabór zgłoszeń do VII edycji warszawskiego projektu „WARS i SAWA grają w szachy”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, we współpracy m.st. Warszawy i Polskiego Związku Szachowego.

Nasza szkoła zakwalifikowała się jako jedna z 38 szkół do VII edycji tego programu.

więcej o programie

• JAK POMÓC DZIECKU RADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM ZWIĄZANYM Z SYTUACJĄ ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM?

• Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że wzrost poziomu lęku w sytuacji, w jakiej obecnie wszyscy się znaleźliśmy jest zupełnie normalny i adekwatny. Zarówno dorośli, jak i dzieci w sytuacji zagrożenia reagują wzmożonym niepokojem. Dodatkowo większość z nas boryka się ze zmianą codziennego rytmu dnia, który normalnie zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Proponujemy kilka rozwiązań, które pomogą Państwu i Państwa pociechom poradzić sobie z emocjami w tej trudnej sytuacji.

Artykuł opracowany przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3.

CZYTAJ CAŁOŚĆ