• Chłopiec bohater - artykuł

• W czasopiśmie polonijnym "Moje Miasto" ukazał się artykuł Pana Jarosława Wróblewskiego "Chłopiec bohater".

Na kwaterze żołnierzy Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych jest wyjątkowy grób. Owalna emaliowana tabliczka na brzozowym krzyżu informuje, że spoczywa tam Jędruś Szwajkert, sanitariusz, lat 11, poległ 29.IX.44 Żoliborz. Oddział nieznany. Kim był ten chłopiec? Dlaczego zginął w wieku 11 lat i leży wśród „Zośkowców”?

Cały artykuł można przeczytać poniżej:
            MOJE MIASTO - nr 06 (93) listopad/grudzień 2022

• Code Week 2022

• Za nami Code Week 2022.
            Nasi uczniowie kodowali w Scratchu, w Pythonie ale również tańczyli Taniec Tygodnia Kodowania, bo kto powiedział, że programiści nie umieją tańczyć?!

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju

• 24 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 267 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju - chłopcy - kategoria dzieci.
            Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.

25 października 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju - dziewczęta - kategoria dzieci i kategoria młodzież.
            Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w szachach

• 19.10.2022 r. w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz odbyły się mistrzostwa dzielnicy w szachach.

Grupa młodsza:

Berbeka Bronisław 6c, Kleniewski Kajetan 6c, Otkydach Valeriia 6c, Uchan Piotr 6c

Grupa starsza:

Długokęcka Zofia 8c, Szymanowicz Kajetan 8c, Kulpa vel Kulpiński Aleksander 8f, Nowosielski Mateusz 8b

Grupa starsza zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Pasowanie na Ucznia

• „Bo w naszej szkole jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas…”

14 października 2022 r. nasze wspaniałe pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami szkoły. W wielkim skupieniu, z piosenką na ustach i w pięknych słowach ślubowały pełnić obowiązki ucznia.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
            Wiwat pierwsza klasa!!!

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
            Dyrekcja, Nauczyciele oraz wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnym apelu, przygotowanym przez klasę 4A oraz Chór Mały Wiwat.

W muzycznej formie uczniowie przeprowadzili nas przed jeden dzień w szkole.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
            ​​​​​​​

Za serce, uśmiech, dobre słowo,zachętę do pracy gdy nic się nie udawałoi pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
            Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsii przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
            Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjachmożemy zawsze na Was liczyć.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

• Dzień Edukacji Narodowej w klasach I – III

• 13 października 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Swoje zdolności aktorskie, recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie klasy IIIc w przedstawieniu pt. „Gapa”.

• Otrzęsiny pierwszoklasistów

• Otrzęsiny pierwszoklasistów to ważny uczniowski zwyczaj. Uczniowie klas pierwszych wykonywali  zadania sprawdzające ich zręczność, kreatywność oraz umiejętności plastyczne.  Wszystkie zadania dostarczyły pierwszoklasistom mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas otrzęsin nie zabrakło także odważnych, którzy z uśmiechem spróbowali smaku cytryny.

W dniu dzisiejszym tj. 13.10.2022 uczniowie klas pierwszych przekonali się, że w naszej szkole oprócz nauki jest też miejsce na zabawę.