• Festiwal Zdrowia

• 9 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Zdrowia.

Uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami tematycznymi, dotyczącymi zdrowia. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia starali się wykazać, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie i ruch na wszystkich poziomach naszego życia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych przy muzyce, mieli okazję degustować zdrowe przekąski i soki owocowe, które sami przygotowali. Stanęli na wysokości zadania tworząc smaczne i zdrowe bazarki ze zdrowa żywnością. Duża dawka witamin dostarczyła nam ogromu energii.

Wracamy już w listopadzie w kolejnej odsłonie prozdowotnego programu.

• Aktywny powrót uczniów do szkoły WF z AWF

• 7 czerwca 2022 r. odbyły się w naszej szkole badania naukowe pt. "Bateria testów do oceny fundamentalnych umiejętności ruchowych w sporcie dzieci i młodzieży w szkole podstawowej" realizowane w ramach Projektu MEiN "Aktywny powrót uczniów do szkoły WF z AWF".

Badania były prowadzone przez studentów filii AWF z Białej Podlaski. Prowadzone badania dotyczyły oceny poziomu podstawowych umiejętności ruchowych, objętych podstawą programową, pozwalających uczniom szkoły podstawowej podejmować różnorodne formy poza dydaktycznej aktywności ruchowej. W badaniu wzięli udział uczniowie klas 1-8 (po jednej klasie z poziomu). Przebadanych zostało 103 uczniów.

Koordynatorem akcji był Pan Mariusz Jancik.

• Ja w obrazie

• „Ja w obrazie” - projekt uczennic z klasy 7g ukazujący siebie w obrazach różnych artystów. Warto na chwilę zatrzymać się i przyjrzeć dziełom wykonanym przez Helenę, Adę i Hanię.

Dziewczyny wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością!

• Ćwiczę bo chcę - innowacja pedagogiczna

• Innowację pedagogiczną „Ćwiczę bo chcę” realizowano w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022. Polegała ona na przeprowadzaniu przerw sportowych i zawodów sportowych przez nauczyciela wychowania fizycznego z wykorzystaniem twórczych metod nauczania. Nauczyciel pełnił rolę moderatora, kierując aktywnością uczniów, zaspokajając jednocześnie ich potrzeby i ciekawość.

Podstawą projektu było jak najlepsze przygotowanie uczniów do aktywnego życia w społeczeństwie poprzez współpracę, rywalizację, zabawę, planowanie i realizację działań w zakresie aktywności sportowej.

• Wyróżnienia w konkursach przyrodniczych

• Julia Dykty, Gabriela Strasz 7d, zdobyły wyróżnienie w Konkursie Ogólnopolskim z biologii Świetlik.

Zofia Borowicz, klasa 4b zdobyła wyróżnienie w Konkursie Ogólnopolskim z przyrody Albus.

• Zmarła wieloletnia Nauczycielka naszej szkoły

• 29 maja 2022 r. zmarła Pani Anna Baranowska - pracowała w naszej szkole przez wiele lat jako nauczyciel, wychowawca i pedagog.

Ostatnie pożegnanie - 6 czerwca 2022 r. o godzinie 14:00 w Domu Pogrzebowym na cmentarzu Powązki Wojskowe.

Pozostającej w żałobie Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

• Mój wymarzony zawód

• Kalina Polkowska z klasy 4a zajęła pierwsze miejsce w VIII Warszawskim Konkursie Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”, za prezentację w kategorii wiekowej: uczniowie klas 1-6.

• Koncert WIOSNA, WIOSNA MIŁA

• 31 maja 2022 r. odbył się koncert z okazji ważnych dni - Dnia Matki, Dnia Dziecka, Dnia Ojca oraz zbliżającego się Dnia Patrona naszej szkoły.

Koncert w wykonaniu CHÓRU WIWAT.
            dyrygent: Piotr Duchalski
            fortepian: Włodzimierz Tyl
            skrzypce: Tadeusz Melon

Podczas koncertu można było usłyszeć pieśni ludowe (w aranżacji na chór) oraz inne utwory z repertuaru chóru. Utworom chóralnym towarzyszyły słowa Jana Brzechwy - patrona naszej szkoły.

Bardzo się cieszymy z tak licznej obecności naszych Uczniów i Rodziców.

• Finalistka Warszawskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

• 19 maja 2022 r. w Zespole Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej odbyła się gala finałowa VII Warszawskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Debiuty „na Brożka” 2022.

I miejsce w kategorii wokalnej klas IV-VI zdobyła KAJA FEDOROWICZ, uczennica klasy VIB.

Serdecznie gratulujemy!