• Pucharu Polski w jeździe agresywnej na rolkach

• Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły, Michał Pietrzak z klasy 8f, 13 listopada wygrał finałowy odcinek Pucharu Polski w jeździe agresywnej na rolkach w Mińsku Mazowieckim. Tym samym wygrał wszystkie 5 zawodów organizowanych w tym roku przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich osiągając :

- Tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior do 13 r.ż.

- Puchar Polski w kategorii Junior do 13 r.ż.

Link do filmu z jednego z finałowych przejazdów :

Gratulujemy!!!!

• Konkurs Pieśni patriotycznej "Z pieśnią ku wolności"

• 18 listopada 2022 r. grupa wspaniałych chórzystów reprezentowała naszą szkołę na Konkursie Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią ku wolności".

Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie.

Ogromne podziękowania dla naszych uczniów za udział w tym wydarzeniu.

Chór MAŁY WIWAT: Julia Malinowska kl. 4a, Magdalena Popławska kl. 4a, Hanna Rydzik kl. 4b, Alicja Kamińska kl. 4b, Adam Pikul kl. 4s, Kacper Motyczyński kl. 4s, Maja Smolak kl. 5a, Dominika Smagieł kl. 5a, , Lena Radziewicz kl. 5b, Jerzy Piechowicz kl. 5b, Paweł Shota kl. 5b, Marcjanna Beczek kl. 5b, Radosław Karaś kl. 5b, Laura Kubicka kl. 5d, Aleksandra Krawczyk kl. 5d, Hanna Kula-Orłowska kl. 5d, Oskar Chryc kl. 5d, Barbara Zakrzewska kl. 6a, Kamil Franaszczyk kl. 6a, Anastasia Bits kl. 6b, Piotr Uchan kl. 6c, Kaja Fedorowicz kl. 7b, Sonia Skierkov kl. 7b.

• Koncert patriotyczny Żeńskiego Chóru Wiwat

• W niedzielę 6. listopada 2022 r. Żeński Chór Wiwat miał okazję koncertować w kościele pw. MB Saletyńskiej na warszawskich Włochach.

Kolejny koncert patriotyczny "ZAWSZE NIEPODLEGŁA" już 22 listopada 2022 r.

• Apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

• W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 6a i 8b. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie rozpoczęło się przedstawienie słowno-muzyczne. Młodzi artyści przypomnieli zebranym drogę Polaków do wolności - od zaborów, przez powstania, do niepodległości.

Pieśni patriotyczne zaśpiewał Chór szkolny Mały Wiwat pod dyrekcją Pana Piotra Duchalskiego. Scenografia przygotowana przez Panią Annę Ciećwierz nadała uroczystości wyjątkowego, uroczystego charakteru, natomiast kotyliony przygotowane przez Pana Piotra Lisa podkreśliły radosny nastrój Święta Niepodległości. Nas całością uroczystości czuwały: Pani Małgorzata Kotecka i Pani Renata Karczmarz.

Vivat Niepodległa!

• Obchody Święta Niepodległości w klasach 0-III

• Dzień 10 listopada 2022 r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnych korytarzach pojawiły się prace plastyczne i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony i flagi.

Uczniowie klasy 2A recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, przedstawili kilka informacji o ważnych postaciach i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami.

Ten dzień dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w jego obchodach dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

• Brzechwa dzieciom

• Dnia 07.11.2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. "Brzechwa dzieciom".

Celem konkursu było:
            - rozwijanie zdolności recytatorskich
            - prezentacja umiejętności uczniów,
            - uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze
            - zainteresowanie uczniów poezją

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom.

I miejsce zajęły :

Maja Raczkiewicz klasa 2a
            Oliwia Pączkowska klasa 2b
            Julia Wrzesińska klasa 3b

II miejsce zajęli:

Joanna Więcław klasa 2b
            Aleksander Wasikowski klasa 2b
            Katarzyna Nowotniak klasa 3b

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Od zabawy do sportu

• 8 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 267, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz "Od zabawy do sportu". Zawody te odbyły się w formie wyścigów rzędów. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce!!!
            Gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - wyniki konkursu

• Konkurs na plakat promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozstrzygnięty.

Wśród wielu prac najciekawsze, wymagające czasu i wysiłku okazały się plakaty Julii Wójcik z klasy 4a oraz Marty Łyjak z klasy 8d.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Chłopiec bohater - artykuł

• W czasopiśmie polonijnym "Moje Miasto" ukazał się artykuł Pana Jarosława Wróblewskiego "Chłopiec bohater".

Na kwaterze żołnierzy Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych jest wyjątkowy grób. Owalna emaliowana tabliczka na brzozowym krzyżu informuje, że spoczywa tam Jędruś Szwajkert, sanitariusz, lat 11, poległ 29.IX.44 Żoliborz. Oddział nieznany. Kim był ten chłopiec? Dlaczego zginął w wieku 11 lat i leży wśród „Zośkowców”?

Cały artykuł można przeczytać poniżej:
            MOJE MIASTO - nr 06 (93) listopad/grudzień 2022

• Code Week 2022

• Za nami Code Week 2022.
            Nasi uczniowie kodowali w Scratchu, w Pythonie ale również tańczyli Taniec Tygodnia Kodowania, bo kto powiedział, że programiści nie umieją tańczyć?!