- 0A - wychowawca: Aleksandra Kwaśnik, Grażyna Karaś
- 1A - wychowawca: Anna Trętowska
- 1B - wychowawca: Robert Janasiak
- 1S - wychowawca: Marta Karczewska
- 1T - wychowawca: Jolanta Hodakowska
- 2A - wychowawca: Maria Chodkowska
- 2B - wychowawca: Katarzyna Łączyńska
- 2S - wychowawca: Joanna Górecka
- 3A - wychowawca: Anna Hołub
- 3B - wychowawca: Wioletta Kłosowska
- 4A - wychowawca: Alicja Kosno
- 4B - wychowawca: Małgorzata Kotowska
- 5A - wychowawca: Wioleta Pawluczuk
- 5B - wychowawca: Anna Symołon
- 5C - wychowawca: Joanna Górecka
- 6A - wychowawca: Piotr Duchalski
- 6B - wychowawca: Katarzyna Bandulet
- 6S - wychowawca: Mariusz Jancik
- 7A - wychowawca: Anna Gongolewska
- 7B - wychowawca: Rafał Rosa
- 7C - wychowawca: Robert Pawlik
- 7D - wychowawca: Natalia Maruszewska
- 8A - wychowawca: Małgorzata Kotecka
- 8B - wychowawca: Anna Ciećwierz
- 8C - wychowawca: Krzysztof Orzeszek
ROK SZKOLNY 2024 / 2025Starsi uczą młodszych
Uczniowie z klasy 5a przygotowali ciekawe zajęcia dla dzieci z zerówki. Liliana opowiedziała o Stonehenge, Sofia o Królowej Elżbiecie, Gustaw o potworze z Loch Ness, a Janek o Alasce.
Wielka Brytania i Stany Zjednoczone w 3D
Mikołajki
Światła Historii
25 listopada uczniowie klas 5a, 6a i 6b wzięli udział w multimedialnym spektaklu historycznym „Światła Historii”. 🌟
Spektakl „Nadzieja w mroku. Powstanie Warszawskie” połączył nowoczesne technologie, takie jak projekcje multimedialne, z opowieścią o heroizmie i tragedii ludzi, którzy walczyli o wolność stolicy w 1944 roku. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak świadkowie tamtych dni, dowiadując się o trudnych decyzjach, odwadze i poświęceniu powstańców.
Po krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli kolejny film – „Tajemniczy Ogród”, w reżyserii Marca Mundena.🎥 Film przeniósł nas do świata pełnego magii i emocji, pokazując historię dziewczynki, która po stracie bliskich odkrywa moc przyrody i nadzieję, zmieniając życie otaczających ją osób.
To był pełen emocji dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów! ✨
Urząd Komunikacji Elektronicznej
15 października 2024 r. klasa 5a wybrała się wraz z nauczycielką informatyki na warsztaty do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.Warsztaty dotyczyły nauki programowania za pomocą robotów. Ozoboty, to małe i sympatyczne robociki, które są proste w obsłudze i w programowaniu, dzięki czemu zyskały wielu fanów w naszej szkole.
Warsztaty są wspaniałym wstępem do nauki programowania w szkole.
Egzamin na kartę rowerową
2 października 2024 r. uczniowie klas 5 przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.Karta wymagana jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia i z założenia gwarantuje podstawową znajomość przepisów ruchu, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Warto wiedzieć, że jej brak może skutkować poważnymi kłopotami prawnymi.
Warto wiedzieć:
- Karta rowerowa wymaga jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia korzystających z rowerów, hulajnóg elektrycznych i tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO) – czyli innych pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym przeznaczonych do poruszania się jednej osoby na stojąco (deskorolki i longboardy elektryczne, segwaye, monocykle itp.).
- Karta rowerowa wymaga jest na drogach publicznych – co oznacza, że również na chodniku, który jest częścią drogi publicznej.
- Co ważne, wbrew powszechnym przekonaniom, nie ma przepisu, który zwalniałby z obowiązku posiadania karty osobę niepełnoletnią, podróżującą w towarzystwie dorosłego opiekuna.
- W razie dowolnej kolizji drogowej, niezależnie kto był sprawcą, karta zostanie przez policję sprawdzona na pewno. Wtedy należy się liczyć np. z problemami z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela, a w skrajnym przypadku sprawą w sądzie rodzinnym w związku z dopuszczeniem dziecka do prowadzenia pojazdu bez uprawnień.
ROK SZKOLNY 2023 / 2024Park linowy
Zanim zakończy się rok szkolny wspominamy pożegnanie ze szkołą, w tym tygodniu klasa 4a dzięki rodzicom spędziła wesoło i aktywnie czas w parku linowym!A już jutro ta sama wesoła ekipa rozpocznie upragnione wakacje!
Zielona szkoła - Jastrzębia Góra
Spotkanie autorskie
Maj to miesiąc czytania. W dniu 09 maja uczniowie klasy 4a wybrali się do Publicznej Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży nr XV, gdzie mieli okazję poznać Panią Małgorzatę J. Berwid.Pani Małgorzata to, nagrodzona przez dzieci Orderem Uśmiechu, pisarka, dziennikarka, autorka m.in. piosenek dla Kulfona i Moniki oraz audycji “Moliki Książkowe”. Tematem przewodnim spotkania autorskiego z Panią Małgorzatą była książka pt. „Wojenne lalki Marysi”.
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Jeśli myślicie, że nauka kodowania to żmudne wpisywanie komend w komputerze, to znaczy, że jeszcze nie odwiedziliście Urzędu Komunikacji Elektronicznej.7 maja 2024 r. uczniowie klasy 4a pomagali rozwiązać ozobotom zagadki w tajemniczym mieście i na obcej planecie.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Ostatni czas upłynął pod hasłem obchodów 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. W ramach upamiętnienia warszawiaków, którzy zginęli, uczniowie naszej szkoły wykonywali papierowe żonkile, zapoznawali się z relacjami świadków i świadkiń tamtych wydarzeń. 4a odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i wzięła udział w warsztatach „Jak pięknie się różnić” oraz miała okazję zwiedzić fragment wystawy stałej.Wizytę uczniów w muzeum sfinansowano ze środków pochodzących ze współpracy naszej szkoły z The Olga Lengyel Institut w Nowym Yorku.
Serce Chopina
22 lutego 2024 r. minęła 214 rocznica urodzin polskiego Kompozytora - Fryderyka Chopina.Z tej okazji uczniowie klas IV mieli do wykonania nietypowe zadania - odnaleźć serce Kompozytora.
Uczniowie realizowali to zadanie od 1 lutego do 15 kwietnia 2024 r.
LIVING WAX MUSEUM
22 marca 2024 r. uczniowie klasy 4a w ramach projektu z języka angielskiego przebrali się za wybrane przez siebie postacie, przygotowali plakaty z informacjami w języku angielskimi oraz opowiedzieli o swojej postaci uczniom z innych klas, którzy z podziwem i zaciekawieniem oglądali prace i zaangażowanie czwartoklasistów.
Sukces naszego Kolegi!
Spieszymy powiadomić sympatyków naszej szkoły, że uczeń klasy 4a, Andrei, zajął pierwsze miejsce podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach!Gratulujemy!
Teatr Rampa
13 marca 2024 r. klasa 4a wybrała się do Teatru Rampa na musical pt. „Oliver Twist”.Spektakl bardzo nam się podobał, słuchaliśmy pięknej muzyki, oglądaliśmy taniec i śledziliśmy losy głównego bohatera. To był wyjątkowy spektakl. Lubimy wizyty w teatrze!
Warszawa Fryderyka Chopina
Dniu 15.02.2024 r. klasa 4a w ramach interdyscyplinarnego projektu „Urodzinowa kartka dla Frycka” wybrała się do Muzeum Fryderyka Chopina na lekcję muzealną pt. „Warszawa Fryderyka”.Uczniowie rozpoczęli swoją wędrówkę od Krakowskiego Przedmieścia, w kościele pw. Świętego Krzyża odnaleźli miejsce, w którym spoczęło serce wybitnego kompozytora, następnie podczas zaplanowanej lekcji w muzeum poznali miejsca, gdzie przebywał Chopin mieszkając w Warszawie.
Teraz dzięki współpracy nauczycielek języka polskiego, pani Katarzyny Bandulet i plastyki, pani Anny Ciećwierz, wykonają kartki na zbliżające się urodziny Fryderyka, które zostaną zaprezentowane na gazetce przy pracowni muzycznej. Coroczny projekt jest inicjatywą pana Piotra Duchalskiego, nauczyciela muzyki.
Mikołajkowa integracja klasowa
7 grudnia 2023 r. klasa 4a wybrała się na kręgle.
Był to dobry czas integracji i zdrowej rywalizacji.
Warsztaty dekorowania bombek w Pijalni Czekolady E.Wedel
Teatr Capitol
2 listopada 2023 r. klasa 4a pod czujną opieką pani Wioli Pawluczuk i pani Kasi Łazickiej wybrała się do Teatru Capitol na spektakl Dreams.
Była to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia.
Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Wartka akcja, punkty zwrotne, emocje i wzruszenia.
Zabawne, ale i pełne refleksji dialogi, znakomita gra młodych aktorów. Szczególnie w pamięci zapadły nam wątki z życia dzieci, dla których rodzice nie mają czasu- pracując od rana do wieczora, dzieci, które tęsknią za czasem z mamą i tatą, dostając w zamian drogie gadżety, dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej, dla których zerwane więzi są śladem na całe życie.
Po musicalu uczniowie mieli okazję porozmawiać z młodymi aktorami, czy też zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.
Po czasie pełnym refleksji i wzruszeń był czas na ucztę dla ciała:) integracja przy wspólnym posiłku to rzecz bardzo ważna:)
Wrześniowa integracja
28 września 2023 r.Wycieczka integracyjna klasy 4a - Multikino Młociny i film "Mru i ja", czyli o wielkiej przyjaźni kota i 10 letniej dziewczynki.
Wycieczka szlakiem legend warszawskich
ROK SZKOLNY 2022 / 2023
Spotkanie autorskie
Dnia 19 czerwca 2023 roku uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z autorką książki „Fajna Ferajna” p. Moniką Kowaleczko - Szumowską.Podczas tej lekcji historii uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać opowieści o powstańczych przeżyciach roku 1944. Z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem uczestniczyliśmy także w ekranizacji filmu „Fajna Ferajna – czyli powstanie widziane oczyma dzieci”.
„Fajna Ferajna” to wspaniała lekcja historii dla młodszych i starszych odbiorców. Szansa, aby poczuć i zrozumieć emocje, które towarzyszyły ich rówieśnikom w 1944 roku.
Gorąco polecamy!
Wizyta w Pałacu Prezydenckim
Fabryka krówek z Milanówka
Wycieczka do Torunia
21 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy 3a i 3b wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Torunia.Pierwszym punktem wycieczki był warsztat wypieku piernika w Muzeum Historii Partaczy. To pierwsza i jedyna toruńska, interaktywna placówka ukazująca życie średniowiecznych rzemieślników. To kultowy, legendarny toruński warsztat, w trakcie którego nie zabrakło historycznych opowieści, legend, miłej roboty oraz … mąki na rękach.
Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę ze złotymi żabkami”, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. oraz Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma.
Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.
Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był seans dydaktyczny w Planetarium” Wirująca Ziemia”, który dostarczył wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.
Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, a uczniowie z klasy 3a i 3b mieli możliwość lepiej się poznać i zintegrować. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Warsztaty wielkanocne
Światowy Dzień Wody - 22 marca
Bezpieczne ferie
Zbliżające się ferie zimowe są okresem zasłużonego relaksu i odpoczynku.
Uczniowie klasy III A przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w tym okresie.
Maski karnawałowe
Praca plastyczna pt. "Maski Karnawałowe" w wykonaniu uczniów klasy III A.
Ozdoby świąteczne
Święta coraz bliżej.Uczniowie klasy IIIA własnoręcznie wykonali ozdoby, które będzie można nabyć już 6 grudnia na Mikołajkowej Integracji Świątecznej.
Serdecznie zapraszamy !
Teatr Capitol
25.11.2022 r. odbyła się wycieczka do Teatru Capitol.
Uczniowie klasy III A obejrzeli spektakl pt. "Brzechwa 2020".
Energia elektryczna
W jaki sposób możemy oszczędzać energię elektryczną?
Uczniowie klasy 3A zdobyli odpowiedź na to pytanie. Pomocna w tym była klasowa burza mózgów oraz zajęcia o tej tematyce. Dodatkowo chętni uczniowie własnoręcznie wykonali plakaty, które znalazły swoje miejsce w naszej sali.
Muzeum Powstania Warszawskiego
24 października 2022 r. klasa 3A udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną pod tytułem "Kim byli Powstańcy?". Uczniowie poznali podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji i Powstania Warszawskiego.Na ekspozycji muzealnej uczniowie klasy mieli możliwość przyjrzeć się ekwipunkowi i ubiorom Powstańców. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomogły specjalne zadania, które podsumowały zajęcia.
Radość z muzykowania
Gra na instrumencie to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu i możliwość zaimponowania innym swoimi umiejętnościami. Regularne sięganie po instrument wpływa pozytywnie na pracę mózgu,
co możesz odczuć w różnych dziedzinach życia.Jakie są korzyści z gry na instrumencie?
1. Lepsza pamięć i koncentracja
2. Dobra organizacja czasu
3. Poprawia umiejętności społeczne
4. Uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości
5. Pomaga wyrazić siebie
6. Łagodzi stres
7. Poprawia umiejętność słuchania
Detektyw Pozytywka
W dniu 19.09.2022 r. klasa 3a wraz z wychowawcą świetlicy czytała swoją pierwszą w tym roku lekturę pt. ,,DETEKTYW POZYTYWKA"
ROK SZKOLNY 2021 / 2022
Centrum Nauki Kopernik
Wystawa pająków w PKiN
Warsztaty w Muzeum Polin
Walentynkowe pozdrowienia
Warsztaty przyrodnicze "Las w słoiku"
Halloween
Halloween – zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. XX w.
Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny itp.
Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows' E’en, czyli wcześniejszym „All Hallows' Eve” – wigilia Wszystkich Świętych.
Jesienne harce
Dzień Chłopaka
Jesienne drzewa
Międzynarodowy Dzień Kropki
W dniu 15.09.2021 r. klasa 2a i 2c świętowały w świetlicy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki"
ROK SZKOLNY 2020 / 2021
Dzień kibica
11. czerwca rozpoczęło się Euro2020, a pierwszy mecz, w którym zagrała reprezentacja Polski był w poniedziałek.W związku z tym PONIEDZIAŁEK 14 CZERWCA ogłoszony został DNIEM KIBICA.
8 marca 2021 rok
Chłopcy z klasy 1a wraz z Panem Bogdanem życzą wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
Patyczki konstrukcyjne
Praktyczna lekcja łącząca kilka elementów kształcenia.
Patyczki konstrukcyjne dbające o rozwój sprawności intelektualnej i manualnej dzieci. Kształtują rozwój wyobraźni twórczej, myślenia abstrakcyjne, jak również kreatywność.
Wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas lekcji w praktyce .
Uczniowie i Uczennice, chętnie biorą udział w zadaniach praktycznych a przy tym świetnie się bawią.
Zajęcia z psem
W klasie 1A odbyły się zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym dotyczące bezpiecznych zachowań w kontaktach z psem i opieki nad nim. Zajęcia prowadziła pedagog terapeuta Pani Magister Liwia Witkowska oraz Pani Magister Elżbieta Rycaj - neurologopeda.
W zajęciach uczestniczył pies terapeutyczny.
Dzieci na dzisiejszych zajęciach dowiedziały się jak należy bezpiecznie zachować w obecności psa. Miały możliwość zabawy z psem i poznanie jego słodkich niespodzianek.