- 0A - wychowawca: Aleksandra Kwaśnik, Grażyna Karaś
- 1A - wychowawca: Anna Trętowska
- 1B - wychowawca: Robert Janasiak
- 1S - wychowawca: Marta Karczewska
- 1T - wychowawca: Jolanta Hodakowska
- 2A - wychowawca: Maria Chodkowska
- 2B - wychowawca: Katarzyna Łączyńska
- 2S - wychowawca: Joanna Górecka
- 3A - wychowawca: Anna Hołub
- 3B - wychowawca: Wioletta Kłosowska
- 4A - wychowawca: Alicja Kosno
- 4B - wychowawca: Małgorzata Kotowska
- 5A - wychowawca: Wioleta Pawluczuk
- 5B - wychowawca: Anna Symołon
- 5C - wychowawca: Joanna Górecka
- 6A - wychowawca: Piotr Duchalski
- 6B - wychowawca: Katarzyna Bandulet
- 6S - wychowawca: Mariusz Jancik
- 7A - wychowawca: Anna Gongolewska
- 7B - wychowawca: Rafał Rosa
- 7C - wychowawca: Robert Pawlik
- 7D - wychowawca: Natalia Maruszewska
- 8A - wychowawca: Małgorzata Kotecka
- 8B - wychowawca: Anna Ciećwierz
- 8C - wychowawca: Krzysztof Orzeszek
ROK 2024 / 2025Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
W dniu 16.10.2024 r. uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.Było to niezapomniane przeżycie dla uczniów. To miejsce przenosi w czasie i pokazuje fascynującą historię kolei. Uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe lokomotywy i wagony, a nawet przejechać się wąskotorowym pociągiem.
Była to nie tylko świetna lekcja historii, ale także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknych krajobrazów.
Centrum Nauki Kopernik
11.10.2024 r. uczniowie klasy 7a mogli eksperymentować z nauką, uczestnicząc w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik. Samodzielnie przeprowadzili sekcję serca, aby zrozumieć jego anatomię. Przygotowali własne preparaty mikroskopowe, aby przyjrzeć się temu narządowi z bliska. Zajrzeli również do wnętrza kropli krwi i przekonali się, jak różnorodne populacje komórek w niej występują.W laboratorium fizycznym uczniowie eksperymentowali z oporem powietrza atmosferycznego, stworzyli struktury utrzymujące się w strumieniu dmuchawy i przetestowali obiekty o różnych kształtach w mini tunelu aerodynamicznym.
Spływ kajakowy
25.09.2024 r. uczniowie klas 7a, 7b, 7d i 6s uczestniczyli w spływie kajakowym . Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy płynąć kajakiem.Uczestnicy wyprawy pod okiem wykwalifikowanych ratowników pokonali dwugodzinną trasę wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.
Po drodze mogliśmy bezpośrednio obcować z piękną Wisłą, podziwiać nienaruszoną przyrodę i cieszyć się słoneczną pogodą. Spokojny nurt rzeki i brak przeszkód pozwoliły na bezpieczne dotarcie do mety.
Wracając do szkoły wszyscy przyznali, że to była jedna z najlepszych wycieczek!
ROK 2023 / 2024Zielona szkoła - Jastrzębia Góra
Fabryka krówek
Czy może być "słodsze" zakończenie tygodnia niż wyjazd na wycieczkę?Pewnie, że tak! Klasa 4b, 6a, 6c, 6d udała się na wycieczkę do wytwórni krówek , gdzie zobaczyli całą produkcję cukierków, wykonali etykietki do swoich krówek . Oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji tych słodkości!
Teatr Capitol
3 kwietnia 2024 r. klasa 6a wybrała się do teatru Capitol na Musical „Dreams” . Jest to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia.Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Po spektaklu każdy miał okazję porozmawiać z aktorami.
Escape Room
W dniu 27.03.2024 r. klasa 6a miała okazję odwiedzić escape room na warszawskiej Pradze. Poza integracją klasową mogliśmy również poznać elementy historii Polski uczestnicząc w grze w dwóch pokojach zagadek. Powstanie Warszawskie to nie tylko escape room, z całą gamą pasjonujących zagadek. Przeżyliśmy tu przygodę, podróż, emocje, które zapamiętamy na bardzo długo.Zbrodnia na Płótnie to nietuzinkowy pokój. Jego scenografia i atmosfera pracowni malarskiej jest niezwykła.
Dzień gofra
25 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią mieli okazję przygotować gofry w klasie.Tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii i jest znana i uwielbiana na całym świecie, a zwłaszcza przez dzieci.
Ekocentrum
Dnia 23.02.2024 r. klasy 6a i 6c miały okazję uczestniczyć w warsztatach w Ekocentrum.Uczniowie rozpoczęli spotkanie od wspólnej zabawy w czterech pokojach tematycznych. W każdym z nich, poprzez zagadki odkrywali kolejne tajemnice fast fashion. Gracze wyłapywali manipulacje w reklamach i Social Mediach, zobaczyli cyrkularność w praktyce oraz sprawdzili jak czytać metki. Ratowali las ścięty pod produkcję wiskozy i liczyli ile wody potrzeba do produkcji bawełny. Na koniec wszyscy spotkali się w okrągłym forum, gdzie razem z edukatorami utrwalili wiedzę zdobytą w Punkcie Zwrotnym.
Schronisko dla zwierząt
Uczniowie długo czekali na ten dzień. Wreszcie mogli odwiedzić schronisko na Paluchu.Klasa 6a w dniu 12.02.24 r. wybrała się na warsztaty i zwiedzanie schroniska. Uczniowie zapoznali się z organizacją schroniska, dowiedzieli się jaka rolę pełni to miejsce, jak można zaadoptować zwierzęta oraz jak zostać wolontariuszem.
Poznajemy Patronów naszych Szkół
Integracja Szkół PodstawowychW ramach programu "Poznajemy Patronów naszych Szkół", gościła u nas Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ireny Sendlerowej.
Uczniowie klasy 6a przygotowali agendę spotkania, zajęcia integracyjne, grę terenową, prezentację i quiz o Janie Brzechwie
Warsztaty kulinarne
8 stycznia 2024 r. klasa 6a miała okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, na których uczniowie poznali ciekawostki związane z polską kuchnią regionalną i międzynarodową. Odkryli nowe smaki, poznali zasady zdrowego żywienia, nauczyli się przygotowywać smaczne i zdrowe potrawy.Główną atrakcją spotkania było wspólne gotowanie potraw, a później ich degustacja. Warsztaty kulinarne to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka i umiejętność pracy w grupie.
Kajtek Czarodziej
6 grudnia 2023 r. z okazji Mikołajek klasa 5s, 6a, 6b i 6d wybrały się do kina na film pt. „Kajtek Czarodziej”. Jest to magiczna opowieść o dorastaniu.„Najważniejsze, co możemy dać dziecku, to nasza miłość, uwaga i zrozumienie”, twierdził Janusz Korczak. „Kajtek Czarodziej” to film zabawny i pełen magii film, to opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata, który w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!
VAN GOGH & Friends
Czy mieliście kiedyś okazję, aby wejść do obrazu Vincenta van Gogha lub Claude Moneta? Klasa 6a miała tę możliwość 4 grudnia 2023 r. zwiedzając wystawę VAN GOGH & Friends w Soho Art Center.Głębokie artystyczne doznania zapewniła nam największa immersyjna wystawa, jaka kiedykolwiek odwiedziła Polskę. Instalacja ogrodu Moneta, pokoju Van Gogha, czy strefa wirtualnej rzeczywistości (VR) pozwoliła nam odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów mistrzów impresjonizmu.
Niewidzialna wystawa
Klasa 6a i 6c podczas godzinnej wycieczki na Niewidzialną Wystawę mogli poznać inną perspektywę rzeczywistości i wspólnie ze swoimi przewodnikami nauczyć się komunikować ze swoimi niewidzącymi znajomymi.
Poznaj mojego Patrona
Klasa 6a rozpoczęła działania w projekcie międzyszkolnym "Poznaj mojego patrona". Założeniem programowym tego projektu jest dzielenie się wiedzą z uczniami innych szkół.W dniu 24.11.2023 r. odwiedziliśmy szkołę niepubliczną nr 38, której patronem jest Irena Sendlerowa. Poza edukacją był również czas na integrację. W styczniu spotkamy się po raz kolejny. Tym razem będziemy gościć uczniów SP nr 38 w naszej szkole i przybliżymy im naszego patrona.
Halloween
Dar Mazowsza
Dnia 02.10.2023 roku klasy 6a i 6c uczestniczyły w warsztatach na Szkucie Badawczej „Dar Mazowsza” przycumowanej przy naturalnym brzegu rzeki – wyposażonej na pokładzie w mobilne laboratorium biologiczne z odczynnikami i mikroskopami, ukazujące różnorodność i intensywność życia w rzece.Po zajęciach odbył się piknik na łonie natury i spacer lasem łęgowym.
Zajęcia laboratoryjne
W dniu 27.09.2023 r. uczniowie klasy 6a i 6c mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na wydziale Biologii UW.Uczestnicy zajęć nabyli niezbędne umiejętności do samodzielnego wykonania analizy śladów, analizy DNA, testów genetycznych, prostych doświadczeń chemicznych, co w oczywisty sposób zwiększyło ich zrozumienie dla metody naukowej i istoty badań eksperymentalnych.
ROK 2022 / 2023
Wycieczka do Łodzi
Uczniowie klas 5a i 5c udali się z wizytą do Łodzi.
Podczas wycieczki odkryliśmy przemysłowe korzenia miasta.Odwiedziliśmy Palmiarnię, w której znajdują się okazy roślin z 3 stref klimatycznych. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych produkcjach filmowych i bajkach, które zostały stworzone w mieście Włókniarzy.
Na mapie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć słynnej ulicy Piotrkowskiej i znanej w całej Polsce Manufaktury. Wyprawa była bardzo intensywna, dzięki czemu przyniosła nam mnóstwo ciekawych informacji i wartych zachowania wspomnień.
Warsztaty w pudełku
9 maja 2023 r. uczniowie klasy 5a wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Muzeum w pudełku”.
Wspólnie poznawaliśmy historię i kulturę Żydów polskich w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Zagraliśmy w grę przygotowaną przez Centrum Edukacyjne Muzeum Polin oraz samodzielnie zaprojektowaliśmy plakaty promujące Festiwal Kultury Żydowskiej. Już wkrótce pudełko pojawi się w naszej szkole na stałe!
Twierdza Modlin
18 kwietnia 2023 r. klasa 5a wybrała się do Twierdzy Modlin. Gra terenowa, ognisko z kiełbaskami i zwiedzanie terenu Twierdzy sprawiło wszystkim dużo frajdy.Wróciliśmy w dobrych nastrojach z głową pełną ciekawych opowieści o historii.
Zakończenie I semestru
31 stycznia 2023 klasa 5a uczciła zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego.
Urządziliśmy ucztę oraz integrowaliśmy się przy pogaduszkach i wspólnych zabawach.
Święta tuż, tuż...
W ciągu trzech tygodni grudnia klasa 5a przygotowywała się do Świąt, wprowadzając atmosferę świąteczną.
6 grudnia rozdaliśmy prezenty, 14 grudnia ubraliśmy choinkę, a 20 grudnia uczniowie wykonali śliczne bombki na warsztatach.
Muzeum Polin
18 listopada 2022 klasa 5a uczestniczyła w warsztatach "Jak pięknie się różnić" w Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie obejrzeli wystawę stałą, by poznać kulturę żydowską, zbudowali maszyny skracające czas, by poznawać życie w przeszłości i przyszłości, a także przeprowadzili śledztwo na podstawie przedmiotów z plecaka, by zrozumieć jak łatwo tworzymy schematy myślowe i oceniamy innych.
Wyjazd integracyjny
W piątek 7 października 2022 r. klasa 5a wraz z klasą 5b były na wycieczce pod Kawęczynem.
Cały pobyt upłynął pod hasłem "Integracja i sport". Pogoda dopisała, dzięki czemu humory też były świetne.
ROK 2021 / 2022
Wioska indiańska
17 maja 2022 klasy 4a, 4b, 4c i 4d wybrały się na wyprawę do wioski indiańskiej w Forcie Hantajo koło miejscowości Borzychy.
W czasie różnorodnych aktywności dzieci dowiedziały się o tradycyjnych strojach indiańskich, sposobach polowania, tradycjach muzycznych i życiu codziennym dawnych Indian. Mogły też wcielić się w role myśliwych i wojowników w czasie rzutu oszczepem, włócznią, strzelania z łuku i pokonywania toru przeszkód.
Uczniowie wykonali własne naszyjniki inspirowane indiańskimi ozdobami oraz odwzorowali ślady dzikich zwierząt wcielając się w role tropicieli. W międzyczasie mali Indianie mogli posilić się kiełbaskami z grilla.
Na koniec pobytu wszyscy odtańczyli tradycyjny taniec indiański. Do Warszawy dzieci wróciły w dobrych nastrojach, pozytywnie naładowane promieniami słonecznymi po pięciogodzinnej zabawie na świeżym powietrzu.
Legendy Warszawskie
4 kwietnia 2022 r. klasy 4a i 4c wzięły udział w międzyprzedmiotowej wycieczce "Legendy Warszawskie".
Podróż rozpoczęliśmy od odwiedzenia grobów Artura Oppmana Or-Ota oraz Marii Kownackiej na Starych Powązkach. Następnie ruszyliśmy na Stare Miasto i Tamkę gdzie spotkaliśmy m. in. Syrenkę Warszawską, Warsa i Sawę, Bazyliszka oraz Złotą Kaczkę.Ostatnim punktem był Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich gdzie poznaliśmy tajemnicę króla Augusta Poniatowskiego.
Dziękujemy za inspirującą przygodę.
Warsztaty molekularne
28 marca 2022 r. klasa 4a wzięła udział w warsztatach molekularnych.Dzieci dowiedziały się ciekawych faktów o suchym lodzie i azocie, choć niektórzy jak się okazało mieli już sporą wiedzę o ich działaniu i właściwościach. Uczniowie eksperymentowali pod czujnym okiem prowadzących, a najwięcej emocji wzbudziły samodzielnie wykonane lody błyskawiczne przy użyciu ciekłego azotu.
Dzień bez plecaka - Prima Aprilis
ROK 2018 / 2019
Wrzesień w świetlicy
Wrzesień w świetlicy obfitował w różnorodność zajęć. Dzieci miały okazję lepiej się poznać i miło spędzić czas. Wspominaliśmy wakacje, żegnaliśmy lato i witaliśmy jesień a w tygodniu zdrowego żywienia przypomnieliśmy zasady zdrowego żywienia. Cotygodniowe, piątkowe zajęcia "Oglądam i wiem - poznaję świat", stały się idealną okazją by chętni mogli wcielić się w rolę nauczyciela i zaprezentować ciekawostki ze świata przyrody. Dodatkową atrakcją w tym miesiącu były zajęcia pt." Wyścigowy wrzesień - mistrzostwa Formuły 1". Były one niezwykle pomocne przy ćwiczeniu zasad fair-play oraz uczyły wygrywania i przegrywania. Dużym powodzeniem cieszyły się także zajęcia umuzykalniające, które wspólnie postanowiliśmy kontynuować w następnych miesiącach.
ROK 2017 / 2018
DZIEŃ RODZINY
7 czerwca dzieci grupy 0A przygotowały rodzicom prezent w formie występu pt. "Małpia Rodzina".Aktorzy i rodzice świetnie bawili się oglądając pełne humoru przedstawienie.
Po wystepie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane podarunki.Uroczystość zakończyła się wesołą zabawą balonami i słodkim poczęstunkiem.
Jolanta Sawczuk
Marta Woźnica
TEATR BUFFO - PIOTRUŚ PAN
6 czerwca dzieci grupy 0A były w Teatrze Buffo na spekataklu "Piotruś Pan".Jest to niezwykle ciepła opowieść o chłopcu, który swoje dzieciństwo pełne niesamowitych przygód s
pędził na wyspie Nibylandii.Dzieci zafascynowane były doskonałą grą aktorską, włączającą widza w przygody Piotrusia, muzyką oraz efektami specjalnymi.
Jolanta Sawczuk
WYCIECZKA DO GĄSIOROWA
24 maja dzieci grupy 0 A wybrały się na jednodniową wycieczkę do wiejskiej zagrody - Młyn Gąsiorowo.Na miejscu czekały na nas wiejskie zwierzęta np. króliki, kaczki, gęsi, kury, które dzieci chętnie karmiły.
Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach kulinarnych; „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci własnoręcznie wygniotły ciasto chlebowe, z którego w tradycyjnym piecu chlebowym wypieczono dla każdego chleb.
Jolanta Sawczuk
JEGO KUDŁATA MOŚĆ - KIOPEK
15 maja dzieci grupy 0A były na wycieczce w Zamku Królewskim. Tam spotkały dworzanina, który w komnatach królewskich szukał ulubionego pieska Stanisława Augusta - Kiopka.Dzieci aktywnie uczestniczyły w poszukiwaniach, przy okazji obejrzały komnaty, w których przebywał król.
Gdy dzieci odnalazły pieska, dworzanin z radością opowiadał o figlach i psotach KiopkaNa koniec zajęć gospodarz zamku nauczył wszystkich ukłonów dworskich.
Jolanta Sawczuk
TAM, GDZIE ŻYŁY SMOKI
20 kwietnia dzieci grupy 0 A ponownie odwiedziły Planetarium.Wszyscy z wielkim zainteresowaniem powędrowali w wirtualną podróż w głąb Ziemi, by odnaleźć skamieniałe szczątki wymarłych zwierząt.
Po długich poszukiwaniach dzieci odnalazły fragmenty kości dinozaurów. Dowiedziały się jak powstają skamieniałości. Poznały tajniki pracy paleontologów.
W ostatniej części podróży dzieci z wyobraźni złożyły szkielet dinozaura.
Jolanta Sawczuk
SERCE DLA BABCI I DZIADKA
16 lutego dzieci grupy 0 „A” wystąpiły w przedstawieniu pt. „Serce dla Babci i Dziadka”.Mali aktorzy pięknie grali na instrumentach, tańczyli, śpiewali i deklamowali wiersze. Były to chwile pełne wzruszeń. Występ był podziękowaniem za miłość jaką wnuki na co dzień otrzymują od Babci i Dziadka.
Jolanta Sawczuk
Marta Woźnica
BAL KARNAWAŁOWY
6 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych i lubianych bajek oraz filmów. Piękne przebrania uwieczniono na pamiątkowych zdjęciach. Dźwięki znanych melodii zachęcały wszystkich do tworzenia kółeczek, wężyków i innych figur tanecznych.
Radosny uśmiech i chęć zabawy towarzyszyła dzieciom do końca imprezy.
JASEŁKA MISYJNE
Czas przedświąteczny to okres w którym uczniowie przygotowują swoim bliskim przedstawienie w formie Jasełek.19 grudnia uczniowie grupy 0 A zaprezentowali Jasełka Misyjne. Wspaniale przebrane dzieci obrazujące różne strony świata np. Eskimosi, Peruwiańczycy, Hindusi i inni, przybyli do Dzieciątka Jezus, by prosić o chleb i pokój na całym świecie.
Jasełka miały wymowny charakter.Podczas wieczoru wigilijnego nie zabrakło: życzeń, kolędowania i wigilijnego poczęstunku.
MIKOŁAJKI
Cały rok dzieci z utęsknieniem czekają na dzień 6 grudnia. Jest to czas, kiedy w naszej szkole pojawia się Mikołaj z workiem wspaniałych prezentów.
Uczniowie klasy 0 A dzień rozpoczęli gimnastyką z Mikołajem. Wszyscy świetnie bawili się w rytm muzyki. Następnie każde dziecko otrzymało długo wyczekiwany prezent z rąk wspaniałego gościa Mikołaja.
Radość była wielka, prezenty wspaniałe!
Jolanta Sawczuk
SPOTKANIE Z AFRYKĄ
27 listopada naszą klasę odwiedził PODRÓŹNIK. Nasz gość mieszkał w wielu ciekawych miejscach na różnych kontynentach. Ostatnie 3 lata spędził w Sudanie.Podróżnik opowiadał nam o codziennym życiu rodzin afrykańskich: co jedzą, czym się zajmują, jak bawią się dzieci, jak wygląda ich szkoła i dzień codzienny. Poznaliśmy ciekawe, czasami zabawne zwyczaje ludów afrykańskich.
Afryka to dom wielu dla nas egzotycznych zwierząt, które my możemy spotkać tylko w zoo.
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
8 listopada grupa 0 A uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych PIERWSZEJ POMOCY organizowanych przez POLSKI CZERWONY KRZYŻ.Dzieci od najmłodszych lat uczą się szybkich i sprawnych czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc udzielana przez przypadkowych świadków zdarzenia to pierwsze ogniwo „łańcucha przeżycia”.
JESIENNY TEATRZYK
8 listopada dzieci interaktywnie uczestniczyły w wydarzeniu teatralnym o tematyce jesiennej.Aktorów wybranych z publiczności przebrano i w wesoły sposób zaangażowano do zagrania zabawnych scenek związanych z życiem leśnych zwierząt.
Interaktywny teatrzyk wywołał dużo radości i pozytywnych emocji wśród aktorów i publiczności
PLANETARIUM
25 października uczestniczyliśmy w wirtualnej podróży do odległych zakątków Kosmosu.Badaliśmy czy na Księżycu można puszczać latawce, grać w piłkę, skakać na skakance itp. Na podstawie obserwacji stwierdziliśmy, że niebo w Chinach i nad Polską wygląda tak samo. Z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy zjawiska, które kryją się w niedostępnym dla naszych oczu Wszechświecie.
Zajęcia w Planetarium to świetna zabawa połączona z nauką.
Jolanta Sawczuk
POŻEGNANIE LATA
26 września dzieci z grupy 0 A witały JESIEŃ: wesoło, zdrowo i kolorowo.Dzieci przygotowały wierszyki i piosenki mówiące o pięknej złotej jesieni. Każde dziecko przyniosło polskie owoce i warzywa, z których robiliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki owocowo – warzywne.Ucztę zakończyliśmy samodzielnie wyciskanym sokiem owocowo – warzywnym. Pożegnaliśmy LATO słowami: „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki….”
Jolanta Sawczuk