- 0A - wychowawca: Aleksandra Kwaśnik, Grażyna Karaś
- 1A - wychowawca: Anna Trętowska
- 1B - wychowawca: Robert Janasiak
- 1S - wychowawca: Marta Karczewska
- 1T - wychowawca: Jolanta Hodakowska
- 2A - wychowawca: Maria Chodkowska
- 2B - wychowawca: Katarzyna Łączyńska
- 2S - wychowawca: Joanna Górecka
- 3A - wychowawca: Anna Hołub
- 3B - wychowawca: Wioletta Kłosowska
- 4A - wychowawca: Alicja Kosno
- 4B - wychowawca: Małgorzata Kotowska
- 5A - wychowawca: Wioleta Pawluczuk
- 5B - wychowawca: Anna Symołon
- 5C - wychowawca: Joanna Górecka
- 6A - wychowawca: Piotr Duchalski
- 6B - wychowawca: Katarzyna Bandulet
- 6S - wychowawca: Mariusz Jancik
- 7A - wychowawca: Anna Gongolewska
- 7B - wychowawca: Rafał Rosa
- 7C - wychowawca: Robert Pawlik
- 7D - wychowawca: Natalia Maruszewska
- 8A - wychowawca: Małgorzata Kotecka
- 8B - wychowawca: Anna Ciećwierz
- 8C - wychowawca: Krzysztof Orzeszek
ROK 2024 / 2025Księga Dżungli
20 grudnia 2024 r.
Klasa 5c podczas ostatniej lekcji przed przerwą świąteczną podsumowuje pracę nad lekturą, wykonując makiety scenek opisanych w "Księdze dżungli" Rudyarda Kiplinga.
Spotkanie świąteczne
Mikołajki w klasie 5C 🎅🎄🎄
Wycieczka do Pijalni Czekolady E. Wedla
4.12.2024 roku uczniowie klas 2s i 5c wzięli udział w czekoladowych warsztatach organizowanych przez Pijalnię Czekolady E. Wedel.Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści animatora na temat historii czekolady oraz fabryki E. Wedel, własnoręcznie udekorować czekoladową bombkę oraz skosztować gorącej, mlecznej czekolady z bitą śmietaną.
Po zakończonych warsztatach uczniowie zostali zaproszeni na zakupy do czekoladowego sklepu.
Jadalne modele komórek
Cyberświat pod kontrolą
6 listopada 2024 roku uczniowie klasy 5c wybrali się na wyjątkowe zajęcia do kina. Projekt Multilekcje to połączenie interaktywnej lekcji na żywo z wciągającym seansem filmowym.
Ozoboty
30 października 2024 r. na lekcji informatyki klasa 5c stworzyła skomplikowane trasy dla swoich ozobotów. Mnóstwo frajdy, zabawy i rozrywki, a przy tym robotyka, programowanie i kodowanie.
Teatr WAM
4 października 2024 roku uczniowie klasy 5c wybrali się do Teatru WAM na spektakl pt. "Fair Play".Musical w reżyserii Pawła Podgórskiego to wielowątkowy spektakl o przyjaźni, miłości, a przede wszystkim o trudnych relacjach pomiędzy młodymi ludźmi, a ich rodzicami.
Egzamin na kartę rowerową
2 października 2024 r. uczniowie klas 5 przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.Karta wymagana jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia i z założenia gwarantuje podstawową znajomość przepisów ruchu, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Warto wiedzieć, że jej brak może skutkować poważnymi kłopotami prawnymi.
Warto wiedzieć:
- Karta rowerowa wymaga jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia korzystających z rowerów, hulajnóg elektrycznych i tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO) – czyli innych pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym przeznaczonych do poruszania się jednej osoby na stojąco (deskorolki i longboardy elektryczne, segwaye, monocykle itp.).
- Karta rowerowa wymaga jest na drogach publicznych – co oznacza, że również na chodniku, który jest częścią drogi publicznej.
- Co ważne, wbrew powszechnym przekonaniom, nie ma przepisu, który zwalniałby z obowiązku posiadania karty osobę niepełnoletnią, podróżującą w towarzystwie dorosłego opiekuna.
- W razie dowolnej kolizji drogowej, niezależnie kto był sprawcą, karta zostanie przez policję sprawdzona na pewno. Wtedy należy się liczyć np. z problemami z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela, a w skrajnym przypadku sprawą w sądzie rodzinnym w związku z dopuszczeniem dziecka do prowadzenia pojazdu bez uprawnień.
Obchody Dnia Chłopaka
ROK 2023 / 2024Zielona szkoła
W dniach 12-14 czerwca 2024 roku klasy 4c, 5a i 5b wybrały się na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską.Nasze atrakcje rozpoczęły się od zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym zobaczyliśmy m. in. malutką Jaskinię Krowią, naprawdę ciemną Jaskinię Ciemną oraz zatrzymaliśmy się przy Źródełku Miłości. Oczywiście zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy Maczudze Herkulesa oraz poznaliśmy dwie legendy o Pieskowej Górze.
Następnego dnia odwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu. Po południu przenieśliśmy się do Średniowiecza, poznając historie ludzi, którzy żyli w tamtych czasach. Jednocześnie odbywały się warsztaty lepienia w glinie, podczas których powstały kubki i wazoniki. Wieczorem był czas na ognisko i kiełbaski.
Ostatni dzień naszej przygody to gra terenowa. Pracowaliśmy w grupach międzyklasowych, których chyba nikt się nie spodziewał :)
Było to czas pełen atrakcji, wędrówek, nowych miejsc, integracji i przyrody.
Podczas 3-dniowego wyjazdu zrealizowaliśmy materiał z prawie każdego przedmiotu.
Pani Kasia i Pani Agnieszka w każdym momencie dbały o poprawność języka polskiego :).
Lekcje geografii i przyrody były na każdym kroku.
Odcinki, długość trasy, czas do obiadu i odpoczynku odliczaliśmy w ramach matematyki. Muzyka była w autokarze. Pan Jarek (kierowca) miał dość specyficzny gust :).Pojawiły się elementy chemii - czyli związki chemiczne i reakcje - a to wszystko związane z pytaniem o kolor skał.
WF to każde wyjście i wspinaczka do góry. Tak - tam wszędzie było pod górkę :)
Była nawet religia. Podczas wędrówek niejeden uczeń wołał: "O Boże... daleko jeszcze?".
No i godzina wychowawcza - 24 godziny na dobę!
Życzymy wszystkim takich przeżyć!
Własne instrumenty
Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Muzyka powinna stanowić dla współczesnego człowieka pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogacać jego doświadczenia, wpływać na wszechstronny rozwój osobowości, rozwijać uczucia i wyobraźnię, dostarczać dużo radości i piękna.7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 4c zamienili pracownię muzyczną w prawdziwy warsztat muzyczno-techniczny i wykonali własne instrumenty perkusyjne.
Wystarczyły puszki, opakowania, kolorowy papier, bibuła, balony, ryż, makaron, słomki i kubki plastikowe
Dzień Dziecka
Nocowanie w szkole
24 maja 2024 roku szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia uczniowie klas: 1s, 4c i 5a pod opieką Pani Joanny Góreckiej, Pana Mariusza Jancika i Pana Piotra Duchalskiego postanowili nocować w szkole.
Wszyscy stawili się z karimatami, śpiworami i poduszkami. Dzieci zabrały ze sobą ulubione gry planszowe, a także wielkie przytulanki do poduszki. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem.
Pełni wrażeń po nocy spędzonej w szkole, uczniowie niechętnie wracali do domów, odbierani w sobotę rano przez stęsknionych rodziców.
Gra na instrumentach muzycznych
Dlaczego gra na instrumentach jest ważna?Doświadczenia muzyczne wpływają na rozwój określonych struktur mózgowych, które odpowiadają również za pamięć werbalną, dzięki czemu obserwuje się znacznie większe możliwości zapamiętywania ze słuchu.
Przekłada się to na sukcesy w nauce, gdyż dzieci lepiej zapamiętujące ze słuchu.
Gra na instrumencie angażuje dwie połowy ciała, a współpraca dwóch rąk rozwija połączenia między dwiema półkulami mózgu. Dzieci uczone gry na instrumencie są także bardziej aktywnymi słuchaczami i bystrzejszymi obserwatorami.
Serce Chopina
22 lutego 2024 r. minęła 214 rocznica urodzin polskiego Kompozytora - Fryderyka Chopina.Z tej okazji uczniowie klas IV mieli do wykonania nietypowe zadania - odnaleźć serce Kompozytora.
Uczniowie realizowali to zadanie od 1 lutego do 15 kwietnia 2024 r.
Teatr Baj
13 marca 2024 r. uczniowie klasy 4c wybrali się do Teatru Baj na spektakl pt. "Dziewczynka ze skrzypcami".Oto krótki opis spektaklu:
Była sobie pewnego razu mała dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach. Dodatkowo posiadała rzadką umiejętność. Kiedy zakrywała oczy dłonią, mogła widzieć to, o czym akurat wówczas myślała (…)”.
Dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach, wyrusza na poszukiwania swojego taty. Droga, którą przemierza prowadzi przez morze, skały, lasy. Natura jest jej przeszkodą, ścieżką i lustrem jednocześnie. Jej emocje odbijają się w szumie fal, blasku zorzy polarnej i fruną z wiatrem. Muzyka, której bezgranicznie zaufała, wyznacza jej ścieżkę do uwięzionego przez rozpacz i mrok taty.
W tym onirycznym, nastrojowym, niezwykle bogatym wizualnie i muzycznie przedstawieniu najważniejsza jest podróż. Podróż przez nieopisane piękno natury oraz przez kalejdoskop emocji i wrażeń – także tych trudniejszych i ciemniejszych, z którymi przychodzi nam się zmagać. Podążamy za Dziewczynką ze skrzypcami, która jest naszym przewodnikiem i otwiera przed nami swój leksykon wrażliwości.
Dzień Kobiet
Akademia Pana Kleksa
7 lutego 2024 r. uczniowie klasy 4c wybrali się do Kina Wisła na film pt. „Akademia Pana Kleksa”.Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich.
Warsztaty czekoladowe
Wigilia klasowa
Wigilia klasowa, która odbyła się 18 grudnia 2023 r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu klasy 4c. Tradycji stało się zadość i spotkanie wigilijne rozpoczęto od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.Panowała bardzo serdeczna atmosfera, wszyscy byli wobec siebie bardzo życzliwi. Następnie uczniowie zasiedli do wspólnego stołu, na którym znajdowały się przeróżne pyszności – ciasta, pierniczki, cukierki i owoce.
Wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział oraz przygotowanie poczęstunku.
Mikołajki w naszej klasie
Matematyka nie musi być nudna
Utrwalanie zamiany jednostek długości i masy.
HALLOWEENOWE SPOTKANIE
Las w słoiku
W czwartek, 19 października 2023 roku uczniowie z klasy 4c wzięli udział w wyjątkowych warsztatach, podczas których stworzyli piękne, żywe ozdoby zamknięte w wielkich słoikach – swój własny fragment lasu.Las w szkle to niezwykle modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie.
Dziękujemy za wspaniałą przygodę, która dostarczyła nam wielu emocji.
KinoGram
4 października 2023 roku uczniowie klasy 4C wybrali się do KinoGram. Podczas wycieczki czwartoklasiści odebrali bilety na film "O psie, który jeździł koleją", główną nagrodę w konkursie Rowerowy Maj 2022/2023.Gratulujemy!
Dzień Chłopaka
Drodzy Koledzy, z okazji Waszego święta życzymy Wam samych sukcesów, pięknych dni, mnóstwa energii i uśmiechu!
Spotkanie z Absolwentami
Do naszej szkoły co roku wracają absolwenci, by przywitać się z nauczycielami, opowiedzieć, co u nich obecnie słychać, czasem się poskarżyć, a czasem pochwalić. Niektórzy tęsknią już po pierwszym miesiącu w nowej, średniej szkole, inni wracają po latach.Pod koniec września klasę 4c odwiedziło troje dorosłych już absolwentów, którzy właśnie dostali się na wymarzone kierunki studiów. Ola, Natalia i Staś odpowiadali na pytania czwartoklasistów, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiadali o osiągnięciach i planach.
Ponieważ wizyta odbyła się na języku polskim, nie zabrakło nawiązań do obecnie ćwiczonej formy wypowiedzi – kartki pocztowej. Spotkanie było nieocenioną lekcją dialogu między młodszym a starszym pokoleniem uczniów naszej szkoły.
Legendy warszawskie
Dnia 26 września 2023 roku odbyła się krajoznawcza wycieczka klasy 4c po Warszawie.Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi legendami warszawskimi, a także rozpowszechnianie aktywnej formy wypoczynku.
Zaczynamy muzyczne przygody
Gra na instrumencie to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu i możliwość zaimponowania innym swoimi umiejętnościami. Regularne sięganie po instrument wpływa pozytywnie na pracę mózgu, co możesz odczuć w różnych dziedzinach życia.Jakie są korzyści z gry na instrumencie?
1. Lepsza pamięć i koncentracja
2. Dobra organizacja czasu
3. Poprawia umiejętności społeczne
4. Uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości
5. Pomaga wyrazić siebie
6. Łagodzi stres
7. Poprawia umiejętność słuchania
ROK 2022 / 2023
Spotkanie autorskie
Dnia 19 czerwca 2023 roku uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z autorką książki „Fajna Ferajna” p. Moniką Kowaleczko - Szumowską.Podczas tej lekcji historii uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać opowieści o powstańczych przeżyciach roku 1944. Z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem uczestniczyliśmy także w ekranizacji filmu „Fajna Ferajna – czyli powstanie widziane oczyma dzieci”.
„Fajna Ferajna” to wspaniała lekcja historii dla młodszych i starszych odbiorców. Szansa, aby poczuć i zrozumieć emocje, które towarzyszyły ich rówieśnikom w 1944 roku.
Gorąco polecamy!
Dzień Rodziny
Dnia 14 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji ,,Dnia Rodziny’’. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych.Uroczystość uczniowie klasy 3c rozpoczęli od przedstawienia części artystycznej, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a następnie złożyli swoim rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli upominki. Po części artystycznej dzieci i ich rodzice spędzali czas przy słodkościach przygotowanych przez samych rodziców.
Wszystkim rodzicom życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności.
Laureaci Ekowyzwania
Uczniowie klasy 3c zostali laureatami konkursu Ekowyzwanie realizowanego w ramach programu edukacyjnego "Velvet. Piątka dla Natury"
Dzień Dziecka
Wycieczka do kina Wisła i muzeum geologicznego
23 maja 2023 roku uczniowie klasy 3C wybrali się na wycieczkę do Kina Wisła na film pt. „Asteriks i Obeliks. Imperium smoka”.
24 maja 2023 roku trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Muzeum Geologiczne. Po części teoretycznej uczniowie udali się na zwiedzanie muzeum w obecności przewodnika.
Centrum Nauki Kopernik
21.04.2023 roku uczniowie klasy 3C udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik, czyli miejsca, w którym znajduje się około 400 eksponatów w różnych galeriach tematycznych.Stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwoliły uczniom samodzielnie poszerzać wiedzę i wyjaśniać wiele zjawisk. Uczniowie mogli dotykać eksponatów i wykonywać na nich eksperymenty.
Wycieczka okazała się bardzo udana i owocna w nowe doświadczenia.
Śniadanie wielkanocne
Warsztaty wielkanocne
Wiosenne sianie i sadzenie roślin
Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe m.in. na sianie i sadzenie roślin. Czy można wykonywać prace ogrodowe w sali lekcyjnej? Można!
Przekonali się o tym uczniowie klasy 3c, którzy 4 kwietnia 2023 roku przystąpili do ćwiczeń praktycznych, podczas których zasiali szczypiorek i zasadzili bazylię.
Velvet. Piątka dla natury.
Uczniowie klasy 3c przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie "Velvet. Piątka dla Natury", który pomaga w interesujący sposób przybliżyć dzieciom z klas I-III zagadnienia związane z ochroną środowiska.21 marca 2023 roku trzecioklasiści zrealizowali Ekowyzwanie, które utrwaliło ich wiedzę i pobudziło kreatywność. W ramach zadania konkursowego uczniowie przygotowali eko - robota, dzięki któremu dowiemy się jak oszczędzać wodę oraz energię elektryczną.
Obchody Światowego Dnia Wody - 22 marca
Obchody Dnia Świętego Patryka
Nauka szycia
10 marca 2023 r. uczniowie klasy 3c po omówieniu lektury pt. "Niesamowite przygody 10 skarpetek" przystąpili do nauki szycia.Zadaniem trzecioklasistów było uszycie stworka ze skarpetki, guzików, włóczek, pomponów i innych dostępnych materiałów. Kreatywność dzieci nie znała granic.
Dzień Kobiet
8 marca jak wszyscy wiemy - to Święto Kobiet na całym świecie.Również w naszej szkole było uroczyście. Chłopcy z klasy 3c złożyli życzenia swoim koleżankom z klasy oraz wychowawczyni. Zadbali też o upominki dla płci pięknej. To prawdziwi dżentelmeni!
Śniadanie po angielsku
8 lutego 2023 roku uczniowie klasy 3C podczas lekcji języka angielskiego wykonali kanapki według przepisu zapisanego w angielskiej wersji językowej.
Bal karnawałowy
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!W dniu 8 lutego 2023 roku na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i seriali. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Wednesday … Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
Uczniowie doskonale bawili się uczestnicząc w różnych konkursach i zabawach, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
Teatr Roma
27 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 3c wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Teatru Roma. Obejrzeli tam spektakl "Księga Dżungli" oparty na motywach powieści pod tym samym tytułem.Oprócz interesującej fabuły, gry świateł, oryginalnej scenerii i zabawnych kreacji aktorów, widzowie utrwalili sobie zasady bezpiecznego poruszania się w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Przedstawienie podobało się przede wszystkim ze względu na niezwykle dynamiczny przebieg kolejnych wydarzeń związanych z przygodami głównego bohatera.
Dzień Babci i Dziadka
Mimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, to właśnie w tym czasie obchodzone są dwa święta, podczas których każdemu robi się cieplej na sercu - to oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy 3c przygotowali dla swoich wyjątkowych gości przepiękne przedstawienie.
Jasełka
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2022 roku o godz. 17:30 zebrali się uczniowie i rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.
Mikołajki w naszej klasie
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole...W tym wyjątkowym dniu, 6 grudnia 2022 roku, pojawili się uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajkowego. Oczywiście nie mogło zabraknąć też odwiedzin Świętego Mikołaja. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
Karmniki dla ptaków
Na pewno ptaszki nie wiedzą o tym, że w Szkole Podstawowej nr 92 dzieci miały naradę… Po tej naradzie coś tam majstrują... - Chyba te dzieci karmnik budują? Zrobił się rwetes nie byle, jaki. - Dzieci nam pewnie dadzą przysmaki. Więc każdy ptaszek w okienko zerka, pcha się, podfruwa, kwili i ćwierka…
Jak co roku rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania ptaków.
Z uczniami klasy 3c mówiliśmy, co robią ptaki zimą i o tym, że można im pomóc budując karmnik. Dzieci zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika, a także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą.
Kiedy już byliśmy uzbrojeni w wiedzę teoretyczną przyszedł czas na wycieczkę. Przygotowaliśmy ptasie przysmaki i ruszyliśmy na wyprawę. Imponujących rozmiarów karmniki zawisły na szkolnym placu zabaw. Dzieci wsypały do nich nasionka.
Uczniowie zobowiązali się, że przez całą zimę będą doglądały stołówki, żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.
Wycieczka do Dyniolandii
Dzień Chłopaka
W piątek 30.09.2022 uczniowie klas I – III obchodzili Dzień Chłopaka.Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie - takie przeżycia towarzyszyły najmłodszym w szkole chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Dziewczęta podarowały im wspaniałe prezenty, śpiewały "sto lat" i składały serdeczne życzenia.
A my przypomnimy historię tego święta. Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Według „International Men’s Day” po raz pierwszy był obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Dlatego, że jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach, na przykład w Indiach świętuje się 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego. W Wielkiej Brytanii i Irlandii „International Men’s Day”, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności, co do dnia, w którym należy czcić to święto. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, jako Dzień Mężczyzny.
ROK SZKOLNY 2021 / 2022
Dzień Patrona
Jesienne drzewa
#KOCHAMSŁYSZEĆ
Piosenka "Na wyspach Bergamutach" z elementami języka migowego w wykonaniu klasy 2c.
Międzynarodowy Dzień Kropki
W dniu 15.09.2021 r. klasa 2a i 2c świętowały w świetlicy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki"
ROK SZKOLNY 2020 / 2021
Dzień kibica
11. czerwca rozpoczęło się Euro2020, a pierwszy mecz, w którym zagrała reprezentacja Polski był w poniedziałek.W związku z tym PONIEDZIAŁEK 14 CZERWCA ogłoszony został DNIEM KIBICA.