22 lutego / 1 marca - rocznica urodzin wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.
Niesamowity film przygotowany przez uczennice z klasy 4b.
22 lutego / 1 marca - rocznica urodzin wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.
Niesamowity film przygotowany przez uczennice z klasy 4b.
Miło nam poinformować, iż tematyka oraz sposób realizacji lekcji informatyki w naszej szkole zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Code Week 2020.
Do wygranej przyczyniły się wszystkie podejmowane na zajęciach działania, które to miały, a także w dalszym ciągu mają na celu wspieranie nauki programowania i zdobywanie oraz rozwijanie przez naszych uczniów jakże ważnych w dzisiejszych czasach kompetencji cyfrowych.
Za nami tydzień szkolnej edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszych dzieci.
Podczas zajęć uczniowie klas 4-6 oglądają kreskówki poświęcone jednej z form zagrożeń, które poznają na podstawie przygód Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka – uczniów szkoły podstawowej. Na pierwszej lekcji informatyki poświęconej bezpieczeństwu w Internecie rozmawialiśmy o cyberprzemocy. To nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe itd. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali podczas zajęć on-line, byli aktywni, pełni pomysłów i świetnych rozwiązań. Każdy z uczniów wyszedł z lekcji z potrzebną wiedzą jak radzić sobie z cyberprzemocą jeśli taka ich dotknie.
Natomiast uczniowie klas 7 i 8 poznali pojęcie „hejtu”. Celem zajęć było m.in. poszerzenie świadomości wokół zjawiska hejtowania, zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści, poszukiwanie alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Zapoznali się z pojęciami „hejtowanie” oraz „mowa nienawiści”, zwiększyli swoją świadomość dotyczącą problemu obrażania w sieci, prezentowali sposoby reagowania – ofiary oraz świadka, kształtowali oraz promowali postawy empatyczne. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny kampanii Add Friend.
Natalia Maruszewska-Sawicka
Już jest! Najnowszy numer gazetki szkolnej 92 Kleksy.
A w nim między innymi:
Szkolny express - koronawirus w felietonie
Śladami słowiańskich przodków - kawał historii
Dzień chłopaka po słowiańsku
Mitologiczne zdarzenia - mitologia grecka i rzymska
Słowiańskie potwory - tylko dla osób o mocnych nerwach
NOBLE 2020 - nasza twórczość
Bajki: Krasicki, Fredro, Brzechwa Kolorowanka
Miło nam poinformować, że Emilia Trochimczuk, uczennica klasy 8a została laureatką Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego.
Konkurs organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy!!!
Z dumą informujemy, że uczennice kl. 6d zostały laureatkami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w kategorii kl. 4-6 organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Julia Dykty napisała opowiadanie z dialogiem na temat: Pokłady empatii w sercu człowieka - Tadeusz Różewicz „Przepaść” i „List do ludożerców”.
Amelia Budzyńska i Olga Choim zredagowały trzy kartki z pamiętnika pod tytułem „Nie dajmy się smutkowi!- jak poradziłaś/łeś sobie ze smutkiem w czasach koronawirusa?”.
Serdecznie gratulujemy!
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy w całej Polsce 9 lutego, jednak w naszej szkole przedłużymy czas trwania kampanii do końca marca 2021 r.
Działanie takie ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku w naszej szkole podejmiemy liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów.
Natalia Maruszewska-Sawicka
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię Szczepimy Się, wpisującą się w „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”.
Kampania Ministerstwa Zdrowia zachęca Polaków do szczepień w swoich grupach. Na stronie ministerstwa można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, takie jak mapa punktów szczepień, sposób, w jaki można się zapisać na szczepienie czy odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. Można również poczytać o samej szczepionce i jej działaniu.
Tegoroczna akcja „Zima w Mieście” zdecydowanie różniła się od edycji z ubiegłych lat.
Ze względów epidemiologicznych zmianie uległa organizacja wypoczynku dla dzieci. Nie przeszkodziło to jednak w ciekawym i aktywnym spędzeniu ferii zimowych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
W miejscu grupowych wyjść do różnego rodzaju warszawskich instytucji pojawiły się między innymi spektakle online, eksperymenty chemiczne, warsztaty ceramiczne, decoupage oraz zoologiczne.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością brały udział we wszystkich przygotowanych przedsięwzięciach.
Z wielką radością informujemy, że uczniowie kl. 6d: Kazimierz Niewiedział, Julia Dykty i Zofia Bryndza zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w kategorii kl. 4-6 organizowanego pod honorowych patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie.
W tym roku przemówienia upamiętniały Polaków, którzy walczyli o wolność Niepodległej. Kazio i Zosia mówili o roli poety w życiu narodu na podstawie twórczości Tadeusza Różewicza. Julka przypomniała o powstańcach warszawskich, którzy oddali swoje młode życie, walcząc za Ojczyznę.
Serdeczne gratulacje dla naszych mistrzów oratorskich!
Powered by aSc EduPage