• Klasy

• ROK SZKOLNY 2023 / 2024

• Ozdoby wielkanocne

• 21 marca 2024 r. uczniowie klasy 2b wykonali wielkanocną kurkę ze świeżego ekologicznego siana. Pięknie udekorowane kolorowymi piórkami, wstążkami oraz jajeczkami, zapewne ozdobią wielkanocne stoły 🙂.

• Muzeum Historii Żydów Polskich

• Akademia Pana Kleksa

• Mikołajki

• 6 grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń.

W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Był również Święty Mikołaj, który hojnie obdarował wszystkich uczniów 🎁

• Centrum Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie

• 21 listopada 2023 r. klasa 2b wzięła udział w warsztatach stolarskich w Centrum Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie.

Uczniowie samodzielnie wykonali organizery na biurko, poszerzyli swoją wiedzę o drewnie i sposobach jego obróbki. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski z rożna i zakupiliśmy drewniane pamiątki, które będą przypominać mile spędzony czas na wycieczce.

• Święto Niepodległości w naszej klasie

• Dyniolandia

• 11 października 2023 r.

• Z okazji Dnia Chlopaka klasa 2b udała się na lody. Było pysznie i radośnie.

• ROK SZKOLNY 2022 / 2023

• Lekcja w Zamku Królewskim

• 9 marca 2023 r. uczniowie klasy 1b wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Zamku Królewskiego.

Oglądali i podziwiali wnętrza zamkowe. Dowiedzieli się jaka była historia zamku i kto w nim mieszkał. W trakcie wędrówki po zamkowych komnatach dzieci spotkały niesfornego królewskiego pazia, który opowiedział o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach. Dzięki jego opowieści poznaliśmy organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące oraz przyjemności i rozrywki, którymi dworzanie umilali sobie czas.

• Spotkanie z Himalaistą

• W czwartek 2 lutego 2023 naszą klasę odwiedził wyjątkowy gość  - Pan Piotr Cieszewski, który jest podróżnikiem i himalaistą. W 2013 roku pan Piotr zdobył najwyższy szczyt świata – Mont Everest. Opowiedział dzieciom o różnych górach świata oraz  jak wyglądają przygotowania w góry. Wspaniałym przeżyciem było obejrzenie stroju himalaisty oraz obejrzenie zdjęć z wyprawy.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były ciekawe wrażeń, przygód  i opowieści podróżnika i chętnie zadawały pytania. Była to przepiękna  opowieść z samych szczytów oraz wspaniała lekcja na temat pasji, motywacji i inspiracji, by każde z dzieci zdobyło swój własny Mount Everest. Po spotkaniu uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

• Warsztaty dekorowania bombek

• 20 grudnia 2022 r. uczniowie naszej  klasy brali udział w  warsztatach dekorowania bombek. Indywidualnie udekorowane ozdoby świąteczne były niewątpliwą atrakcją nadchodzących świąt.

Klasa 1b bardzo lubi prace manualne i jest niezwykle kreatywna.

• Spotkanie wigilijne

• 14 grudnia 2022 r. nasza sala lekcyjna poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia. Piękna choinka, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój. W dobrych nastrojach wspólnie z  Rodzicami  rozpoczęło się wigilijne spotkanie.

Uczniowie przygotowali świąteczne przedstawienie  oraz pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy.

• Mikołajki w naszej klasie

• 6 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość - Mikołaj.

Był to dzień pełen radości, a uśmiech zagościł na wielu twarzach. Wszyscy byli zachwyceni prezentami.

• Warsztaty plastyczne - ozdoby świąteczne

• Teatr Capitol

• 26.10.2022 r. odbyło się wyjście  do Teatru Capitol. Uczniowie  obejrzeli pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny  oparty na twórczości Juliana Tuwima pt. „Projekt Tuwim”.

• Otrzęsiny pierwszoklasistów

• Otrzęsiny pierwszoklasistów to ważny uczniowski zwyczaj. Uczniowie klas pierwszych wykonywali  zadania sprawdzające ich zręczność, kreatywność oraz umiejętności plastyczne.  Wszystkie zadania dostarczyły pierwszoklasistom mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas otrzęsin nie zabrakło także odważnych, którzy z uśmiechem spróbowali smaku cytryny.

W dniu 13.10.2022 uczniowie klas pierwszych przekonali się, że w naszej szkole oprócz nauki jest też miejsce na zabawę.

• W piątek 30.09.2022 uczniowie klas I – III obchodzili Dzień Chłopaka.

Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie - takie przeżycia towarzyszyły najmłodszym w szkole chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Dziewczęta podarowały im wspaniałe prezenty, śpiewały "sto lat" i składały serdeczne życzenia.

A my przypomnimy historię tego święta. Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Według „International Men’s Day” po raz pierwszy był obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Dlatego, że jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach, na przykład w Indiach świętuje się 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego. W Wielkiej Brytanii i Irlandii „International Men’s Day”, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności, co do dnia, w którym należy czcić to święto. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, jako Dzień Mężczyzny.

• Pożegnanie lata

• 23 września 2022 r. pożegnaliśmy lato. Cieszymy się, że nadeszła piękna, kolorowa i ciepła jesień.
            Dzisiaj w naszej klasie było smacznie i zdrowo. Nie boimy się deszczu, bo na deszczowe dni mamy super pomysły. Najważniejszy był wspólnie spędzony czas i mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieciaków.

Dziękujemy Rodzicom za jesienny owocowo-warzywny poczęstunek.