• Klasy

• ROK SZKOLNY 2023 / 2024

• 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

• 19 kwietnia 1943 roku ludność żydowska zamknięta w Getcie Warszawskim podjęła heroiczną walkę przeciwko niemieckim okupantom. Rozpoczęte w tym dniu powstanie przeszło do historii jako największy i najbardziej dramatyczny zryw zbrojny ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej.

• Stolarnia Pinokio

• 25.03.2024 r.

• Reklama

• Zobaczcie sami - dlaczego szkolne Brzdące nie są wnerwiające
            Klasa 3B prezentuje ... 🙂

• Teatr Rampa

• 13 marca 2024 r. klasa 3b wybrała się do Teatru Rampa na musical pt. „Oliver Twist”.

Spektakl bardzo nam się podobał, słuchaliśmy pięknej muzyki, oglądaliśmy taniec i śledziliśmy losy głównego bohatera. To był wyjątkowy spektakl. Lubimy wizyty w teatrze!

• Dzień Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 3b wzięli udział w grze terenowej, podczas której poznawali sylwetki wyjątkowych kobiet mieszkających i działających na Żoliborzu.

Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Dużym zaskoczeniem była krzyżówka, którą należało rozwiązać  przy jednej ze stacji. Okazuje się, że bardzo dużo już o sobie wiemy. Na koniec atrakcji czekała na nas słodka niespodzianka. To był udany dzień!

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie atrakcji!

• Opera Narodowa

• 18 lutego 2024 r,. w niedzielny poranek uczniowie klasy 3b wraz z Rodzicami i Wychowawcami spotkali się w Operze Narodowej na Koncercie  Zimowym.

W czasie przedstawienia przenieśliśmy się w magiczną podróż do Śnieżnej Krainy Muzyki i Tańca. Artyści śpiewem wyczarowali dla nas zimowy nastrój, a ruchem namalowali zimowe obrazy. To był wyjątkowy wspólny czas!

• Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

• 31 stycznia 2024 r. klasa 3b pojechała na wycieczkę.
            Dzień rozpoczęliśmy od spaceru w Ogrodzie Saskim. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, a następnie udaliśmy się na warsztaty edukacyjne do Zachęty.

Poznaliśmy twórczość  wspaniałego polskiego artysty Jerzego Nowosielskiego. Oglądaliśmy i omawialiśmy jego obrazy, zadawaliśmy pytania, a na koniec sami byliśmy artystami. Rysowaliśmy swoje prace. Okazało się, że najbardziej lubimy w sztuce abstrakcję!

• Mikołajki w naszej klasie

• W klasie 3B wszyscy byli grzeczni od samego rana!
            Warto było, bo Mikołaj przyszedł do nas z workiem słodkości!
            Czekoladowe przysmaki bardzo nas ucieszyły.

Dziękujemy Mikołaju.

• Obserwacje przyrodnicze

• 24 października 2023 roku klasy 3A oraz 3B uczestniczyły w nietypowych obserwacjach przyrodniczych.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały prezentacji, która w ciekawy i przystępny sposób przedstawiała rodzaje mrówek, środowisko w jakim żyją, typy formikariów oraz pokazała jak bardzo pożyteczne są te owady w codziennym życiu. Na koniec zajęć klasy wspólnie z panem Robertem założyły formikarium. Było to bardzo interesujące doświadczenie, które dostarczyło uczniom ciekawych wrażeń i umiejętności. Możliwość stworzenia domu dla mrówek od podstaw oraz wprowadzenia do niego mieszkańców okazała się cennym doświadczeniem.

• Dzień chleba

• 19 października 2023 r. w klasie 3b odbył się Dzień chleba. Uczniowie przygotowywali wyjątkowe śniadanie. Na stole gościły różne rodzaje pieczywa, pyszne sery, pasty, konfitury i zielenina.

Uczniowie zaprezentowali umiejętności kulinarne, potrafią już samodzielnie kroić pieczywo i robić pyszne kanapki. To był udany poranek.

• ROK SZKOLNY 2021 / 2022

• Dzień Patrona

• Pożegnanie lata

• 29 września pożegnaliśmy lato.
            Cieszymy się, że nadeszła piękna, ciepła jesień.
            Nie boimy się deszczu bo na deszczowe dni mamy super pomysły.
            Dziś było smacznie i zdrowo.
            Nasi rodzice wykazali wielki talent kulinarny 🙂.