• SZANOWNI RODZICE,

• nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoła przystąpiwszy do programu, może skorzystać z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Elektrośmieci - to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne
            i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, telewizory, telefony komórkowe, a także zużyte świetlówki i baterie. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonego sprzętu przenikają do gleby, wody i powietrza. Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie.  Dlatego tak ważne jest oddanie ich do specjalnych punktów zbierania, dzięki czemu zostaną poddane procesom odzysku, recyklingu, a szkodliwe substancje zostaną unieszkodliwione.

W naszej szkole ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI prowadzona będzie w dniach 21 listopada do 19 grudnia 2014r.
            Wywóz nastąpi w dniu 19 grudnia 2014r.

Więcej informacji tutaj:

Elżbieta Kucharska
            nauczyciel odpowiedzialny za przebieg akcji

• AKCJA CHARYTATYWNA – „Choinki Jedynki”

• Uczniowie klasy 1c wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Pierwszy Programu Polskiego Radia –„ Choinki Jedynki”. W przedsięwzięcie włączyli się przyjaciele Radiowej Jedynki - osobowości ze świata kultury, nauki i sportu. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Anna Komorowska.
            Dzieci wykonały prace plastyczne pod hasłem Symbole świąt, czyli co najbardziej kojarzy się nam ze
            świętami  Bożego Narodzenia.

Wszystkie wykonane z wielką chęcią i zaangażowaniem obrazki zostały wysłane do radia a przyjemność z rysowania przyniesie także radość osobom bardzo potrzebującym wsparcia.

Najpiękniejsze prace zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji Andrzeja Brandstattera "ProArtis".

Rozstrzygnięcie nastąpi 5 grudnia 2014roku.

• WITAJCIE KOCHANI!!!

• Już dawno nie pisaliśmy, co u nas. Była duża przerwa. Ale już nadrabiamy straty i nasz Klub Małych Naukowców powraca. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i środę o 14.15. Zapraszamy do oglądania naszych doświadczeń w zakładce Laboratorium Młodego Odkrywcy.

Uczniowie klas IV, Anna Gongolewska

• LABORATORIUM MŁODEGO ODKRYWCY

• Dziś pokażę Wam jak zrobić napój Sprite samemu. Jako, iż napój ten zawiera dużo cukru, odradzam wypicie go osobom odchudzającym się i chorym na cukrzycę.
            Potrzebne będą:
            - cytryna,
            - cukier,
            - woda gazowana,
            - duża szklanka
            Jak wykonać?

• DZIELNICOWE OBCHODY DNI ZDROWIA

• W piątek 21.11 zostaliśmy zaproszeni na dzielnicowe obchody Dni Zdrowia. Z dziewczynkami z klasy VI a udaliśmy się tego dnia do gimnazjum nr 56. Każda zaproszona szkoła miała za zadanie przygotować prezentację na temat zdrowego stylu życia.

• "WF Z KLASĄ"

• 6 listopada w nasze szkole, zostało przeprowadzone pierwsze obowiązkowe zadanie z II edycji programu "WF z Klasą"- Sportowy Okrągły Stół (SOS). W tej ogólnoszkolnej debacie na temat udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych wzięły udział trzy klasy- IVd, Vc i VIc. Relacja z debaty na stronie:  www.blogiceo.nq.pl/aktywnyuczen/. Zapraszamy serdecznie.

Anna Symołon i Mariusz Jancik

• OBIADY

• Szanowni Państwo,

w zakładce "Obiady" zostały zamieszczone informacje o obiadach w grudniu.

Maria Dutkiewicz