• FESTIWAL NAUKI KLAS 0-III

• Festiwal Nauki dla klas O - III rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy dnia 25 listopada 2014r. ok. godz. 9.15, w małej sali gimnastycznej.

Wybrani uczniowie z każdej klasy, pod opieką Wychowawców, prezentowali doświadczenia z zakresu różnych dziedzin naukowych- od chemii, przez fizykę, kończąc na przyrodzie -oglądaniu pod mikroskopem komórek roślin.

• CO NOWEGO U SMERFÓW?

• DZIECIAKI SADZENIAKI

Za nami kolejna wycieczka. Tym razem wybraliśmy się do sklepu Leroy Merlin, gdzie mięliśmy okazję nauczyć się sadzić rośliny.

Każdy mały ogrodnik otrzymał doniczkę, którą samodzielnie pomalował! Następnie pod okiem Pań z Leroy każdy posadził swoją roślinkę. Dzieciaki sadzeniaki nauczyły się jak prawidłowo posadzić kwiatka oraz o niego dbać. I choć na dworze jest już zimno, my poczuliśmy wiosnę!

• ANDRZEJKI KLAS 0 - III

• Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

• KRZYCZYMY, BO JESTEŚMY MALI… ALE BARDZO PRZEPRASZAMY!

• Zwykle wyjściom uczniów na dwór towarzyszy wzmożony hałas. Zaczyna się berek, bieganie za piłką. W emocjach woła się kolegę stojącego tuż obok. To nic, że panie wychowawczynie każdorazowo przypominają, by zachowywać się ciszej, także ze względu na bliskość  sąsiadujących ze szkołą budynków mieszkalnych.

• UCZNIOWIE KL. 0B KUBUSIOWYMI PRZYJACIÓŁMI NATURY

• W tym roku uczniowie klasy OB przystąpili  do ogólnopolskiego, edukacyjnego Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, który ma celu realizację zagadnień ekologicznych.Do udziału w programie zaprosili także kolegów i koleżanki z kl. OA. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja "PARTNERSTWO DLA ŚRODOWISKA", a organizatorem programu marki soków: "Tymbark" i "Kubuś".

• III AKADEMIA NAUKOWA PANA KLEKSA KLAS IV-VI

• 25 listopada już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się AKADEMIA NAUKOWA PANA KLEKSA

Po raz pierwszy projekt edukacyjny „Akademia Naukowa Pana Kleksa” został dofinansowany przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Sala gimnastyczna stała się wielkim laboratorium wiedzy.  W organizację  i przygotowanie akademii zaangażowani byli przede wszystkim nasi uczniowie z klas IV-VI.

• WAŻNE SPOTKANIE W OA

• W połowie listopada zawitał do nas miły gość - artysta plastyk Pani Agata Wysocka. Poprowadziła dla nas warsztaty plastyczne na temat kolorów - podstawowych i mieszanych. Wiedzę od razu wykorzystaliśmy w praktyce - efektem  działań jest wspaniały kilkumetrowy smok wywieszony przy drzwiach naszej sali na szkolnym korytarzu, malowany wspólnie przez wszystkich uczestników zajęć.

• WYCIECZKA KLASY OB - "DZIECIAKI SADZENIAKI"

• 20 listopada 2014 r. uczniowie klasy 0B wzięli udział w akcji DZIECIAKI SADZENIAKI, której organizatorem jest Firma Leroy Merlin. Jej celem jest zachęcanie dzieci do zainteresowania się przyrodą, a zwłaszcza ogrodnictwem. To akcja edukacyjna zorganizowana z myślą o dzieciach, które podczas spotkań z pracownikami działu ogród poznają wiedzę o roślinach, uczą się jak o nie dbać i jak sadzić.

• AKADEMIA RUCHU "FLEKSIK"

• Od najmłodszych lat zajęcia sportowe są niezwykle cennym doświadczeniem dla dzieci, które – zmagając się ze słabością, zmęczeniem, wygrywając i przegrywając – przechodzą wspaniałą szkołę życia. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że aby być zdrowym, w pełni silnym i szczęśliwym, obok zdrowego odżywiania, powinniśmy również zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki ruchu.

W roku szkolnym 2014/2015 we wtorki o 13:10 odbywają się zajęcia ruchowe Akademii Ruchu min. zumba, salsa, balldance, hip hop. Więcej o projekcie i zajęciach w zakładce Promocja Zdrowia.

Anna Gongolewska

• SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

• 26 listopada 2014 roku uczniowie klasy ID wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem, Panią dr Małgorzatą Krukowską. Podczas wykładu dzieci zostały zapoznane z zasadami zdrowego odżywiania.

Zajęcia organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu Śniadaniowa Klasa.