• Sztafetowe biegi przełajowe

• 15 października 2024 r. odbyły się Warszawskie sztafetowe biegi przełajowe.

Uczniowie klasy 6s - Rafał Sulejewski, Tytus Faraś, Kacper Motyczyński, Szymon Mostek, Tymon Mostek i Michał Szewczyk wywalczyli II miejsce.

Tymsamym zostali wicemistrzami Warszawy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas Mistrzostw wojewódzkich, które odbędą się 21 października 2024 r.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• 11 października 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – pasowanie na ucznia!

Uczniowie klas pierwszych z radością złożyli swoje ślubowanie, a ich uśmiechy rozświetliły całą szkołę. To początek wspaniałej przygody w szkolnym świecie!

Uroczystość odbyła się tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, co dodaje jej szczególnego znaczenia.

Jak powiedziała Maria Montessori: „Dzieci są architektami swojego rozwoju.”

Życzymy wszystkim pierwszakom wielu sukcesów i niezapomnianych chwil w kolejnych latach nauki!

• Dzień Edukacji Narodowej w klasach IV-VIII

• 10 października 2024 r. zabrzmiały słowa skierowane przez uczniów kl. IV-VIII do wszystkich pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej już tuż, tuż, więc zaczęliśmy jego obchody zgodnie z tradycją: ciepłym słowem, chóralnym śpiewem i uśmiechami.

Podziękowania za trud włożony w naukę, opiekę i wychowanie przeplatały się z historią polskiego szkolnictwa i dźwiękami muzyki towarzyszącej szkolnemu chórowi Mały Wiwat pod troskliwym kierownictwem nowej dyrygentki – pani Renaty Gregorczuk. Uczniowie kl. Vc i VIIa przybliżyli społeczności szkolnej dzieje naszej rodzimej oświaty oraz wręczyli list z życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły pani wicedyrektor Małgorzacie Niesiołkowskiej i panu wicedyrektorowi Piotrowi Duchalskiemu, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością.

I choć 14 października wciąż przed nami, to już dziś „wpisujemy do dziennika dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole (…) i pochwały, i życzenia, aby co dzień nasza szkoła była fajna i wesoła i by żaden uczeń nie miał w sobie lenia!”.

• Brydż sportowy

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

W naszej szkole będą odbywały się zajęcia pilotażowe z brydża sportowego.

Brydż jest grą rozwijającą wyobraźnie, zapamiętywanie, wyciąganie wniosków i podejmowanie decyzji na podstawie analizy informacji niepełnej.

Brydż jest też sportem kwalifikowanym, a uczestnicy zawodów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego mogą otrzymać stypendia.

Bezpłatne zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu.
            Będą prowadzone przez nauczyciela naszej szkoły i trenera Klubu Sportowego Spójnia Warszawa.
            Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV - VIII.

Dzień i godzina zajęć będzie ustalona dopiero po zebraniu grupy chętnych uczniów.
            Zgłoszenia chęci udziału w zajęciach proszę przesyłać do p. Piotra Duchalskiego, do czwartku, 10 października 2024 r.

Projekt koordynuje Instruktor Brydża Sportowego, Trener Mistrzów Świata Juniorów.Projekt jest finansowany ze środków Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

• Międzyszkolny Turniej Szachowy

• 9 października 2024 r. Międzyszkolny Turniej Szachowy.

II miejsce zdobyła Sofia Bahdanovich, uczennica klasy Va. Znalazła się w gronie najlepszych uczniów z klas II – VII.

Wojciech Zaporowski, uczeń klasy IIIa uzyskał najlepszy wynik w kategorii: chłopcy, klasy I-III, a Marcelina Kruk, uczennica klasy IIIa, uzyskała najlepszy wynik w kategorii: dziewczęta, klasy I-III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Dzień Edukacji Narodowej w klasach 0-III

• 9 października 2024 r. klasy 0-3 wzięły udział w uroczystym apelu z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej.

Na tę okoliczność klasa 3b przygotowała występ artystyczny, poprzez który uczniowie wyrazili swoją wdzięczność Nauczycielom za Ich pracę i poświęcenie.

• Otrzęsiny Pierwszoklasistów

• 8 października 2024 r. odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych! 🎈

Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami przygotowali różnorodne konkurencje i zabawy dla dzieci 😀 Pierwszaki podjęły próbę wytrzymałości, równowagi, strzelały gole do bramek bronionych przez starszych kolegów, kosztowały kwaśną cytrynę z misją nieskwaszonej miny 😄 oraz całą klasą zatańczyły Macarenę!

Serdecznie gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Teraz już jesteście gotowi do ślubowania! 🦉🪶🎓

• TYDZIEŃ EDUKACJI DLA BEZPIECZNEJ WARSZAWY

• WARSZAWA CHRONI - to pierwszy miejski program łączący ze sobą wszystkie aspekty bezpieczeństwa.

W dniach 7-12 października w ramach programu odbędzie się "TYDZIEŃ EDUKACJI DLA BEZPIECZNEJ WARSZAWY".

9 października zostaną uruchomione syreny, które będą zarówno ogłaszać, jak i odwoływać alarm w pełnym 3 minutowym wymiarze.

SZCZEGÓŁY

intendent.sp92@eduwarszawa.pl